• Со попуст
  • Неодамнешно
Комплет За Обликување На Печат на веѓи, Комплет За Обликување На Печат На Веѓи Со Двојна Боја Што Ја Покрива Линијата За Коса Во Прав Во Прав За Веѓи Стап За Матрица ?

Комплет За Обликување На Печат на веѓи, Комплет За Обликување На Печат На Веѓи Со Двојна Боја Што Ја Покрива Линијата За Коса

 
DEN 108.64

Количината на стоката
Това е достапна

①Природен Изгледтекстурата е одлична и добро помешана со кожата. Како и вашите вистински веѓи, дајте одлична шминка за природен ефект. Прашокот за веѓи е безбеден и не ги затнува порите, а водоотпорниот ефект е одличен за да ја направите вашата шминка потрајна. ●Двоен Крај●нашиот стап за прав за веѓи има две бои за употреба, вклучувајќи црна кафеава и темно кафеава, што може да одговара на различна боја на коса. Нашиот печат за веѓи во еден чекор е лесен за употреба, многу погоден за лицето кое има проблеми со цртање веѓи или почетник за употреба. ●Лесен За Употреба Откако ќе ја закачите матрицата за веѓи, можете брзо да нанесете шминка со стапчето за прав за веѓи, а потоа користете ја четката за веѓи за да ја четкате и избледите бојата на веѓите. 10 Различни шаблони за веѓи, погодни за различни форми на лице, брзо создаваат симетрични и извонредни форми на веѓи. ●Повеќенаменскиот Комплет За матрици За веѓи не само што може да нацрта веѓи, туку и да покрие ретка линија на коса и коса, или да ја користи како козметичка нијанса за да направи совршена шминка. Користете го за забави, свадби и секогаш кога сакате да изгледате прекрасно.И можете да го дадете комплетот за матрици со печат на веѓите како подарок за вашето семејство, пријатели и девојка. €Алатка Сет ● достапен е сет на алатка за шминкање на веѓите, задоволете ги вашите различни потреби. Мала тежина и компактен, лесен за носење, погоден за дома и соба во прав. Нашите матрици за веѓи ви помагаат да постигнете совршено обликувани веѓи кои изгледаат подетално и попрецизно. Задолжително во вашата колекција шминка. 10 парчиња Матрици за Веѓи : 10 видови шаблони за веѓи, погодни за различни форми на лице, брзо создаваат симетрична форма на високи веѓи.


Клучни карактеристики

Item Type:
Double Color Eyebrow Stamp Kit
Eyebrow Powder Net Content:
Approx. 3.6 g / 0.1 oz
Shelf Life:
3 years
Color:
Black brown + dark brown
For people:
Women
Application:
Suitable for drawing eyebrows, shaping eyebrow, covering hairline, shading contour, makeup and shadow.
Package List:
1 x Eyebrow Powder Stick:
10 x Eyebrow Stencils:
2 x Eyebrow Brushs:

Слични производи во категоријата