• Со попуст
  • Неодамнешно
Филипини Капиз Школка Ангел Дрво Топер

Филипини Капиз Школка Ангел Дрво Топер

 
DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

* Капиз школка дрво врвот* ангел форма Со намотана база и ѕвезда венец* Прибл 8 "висина, 6" ширина* Проѕирен бисер боја* кафеава жица детали* Традиционалните капиз школка занает * Направени Во Филипини - занаетите Со школки Капиз се популарен занает на Филипините. Нашите производи капиз се направени од занаетчии кои работат во мали групи производители. Капиз е школка од остриги од прозорци. Овие школки се рамни, проѕирни и имаат изглед како бисер. Овие школки некогаш биле користени за прозорци наместо стакло. Производите на капиз се со мала тежина и имаат деликатни детали за нивните производи.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата