• Со попуст
  • Неодамнешно
ГМ Оригинални делови 19117460 Систем за мониторинг на притисок на гумите со капа, јадро, гром и орев

ГМ Оригинални делови 19117460 Систем за мониторинг на притисок на гумите со капа, јадро, гром и орев

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Заменете ги вентилите за протекување или оштетени гуми ГМ-препорачано дел за замена за оригиналната фабричка компонента на вашето ГМ возило. Нуди квалитет, сигурност и издржливост на ГМ ОЕ. Произведено на GM OE спецификација за вклопување, форма и функција. Заменете ги вентилите за протекување или оштетени гуми. ГМ-препорачано дел за замена за оригиналната фабричка компонента на вашето ГМ возило. Нуди квалитет, сигурност и издржливост на ГМ ОЕ. Произведено на GM OE спецификација за вклопување, форма и функција. ГМ Оригинални делови за мониторинг на системот за мониторинг на притисокот на гумите се дизајнирани, инженерски и тестирани според ригорозни стандарди и се поддржани од Generalенерал моторс. Овие комплети се погодно спакувани со дополнителни компоненти за да ги сервисирате системите за мониторинг на притисокот во гумите (TPMS) и се замените кои се препорачуваат од ГМ за оригиналните компоненти на вашето возило. Овие сензори управувани со батерии се наоѓаат во гумите на вашето возило и помагаат да се следи притисокот на гумите. Оригиналните делови на ГМ се вистинските делови на ОЕ инсталирани за време на производство или потврдени од „Generalенерал моторс“ за ГМ возила.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата