• Со попуст
  • Неодамнешно
Powawini GFCI излез 20 засилувач, UL наведен, само-тест, LED индикатор, отпорен на временски услови, отпорен на прицврстувач со декор wallидни плочи и завртки, затворена или над?

Powawini GFCI излез 20 засилувач, UL наведен, само-тест, LED индикатор, отпорен на временски услови, отпорен на прицврстувач со декор wallидни

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Изградба на GFCI - конструиран со премиум термопластични материјали отпорни на високи влијанија и рационален дизајн на структурата, обезбедува супериорна јачина и издржливост Тоа е единствена банда GFCI електрична кутија која поддржува стандарден дуплекс, заземјен сад; Безбеден електричен тестер за излез на GFCI со копчиња за тестирање и ресетирање и LED индикатор е дизајниран да ги исполни локалните и националните електрични кодови. Отпорен на временски услови - Конструиран со напреден УВ стабилизиран инженеринг за да обезбеди супериорна корозија, температура и отпорност на УВ, спречувајќи обезбојување и стареење, идеално за употреба на отворено и затворено. Подземни места за прекинувачи на колото за грешки GFCI се потребни во кујни и бањи и на 25 метри од опрема за греење, климатизација и опрема за ладење за да се спречи електричен шок во области подложни на влага. Самостојно тест - Две индикаторски светло обезбедува едноставни, интуитивни повратни информации за статусот на моќ и заштита. Ако индикаторот (LED) сјае зелена, правилно сте го инсталирале GFCI -садот и работи правилно. Излезот GFCI автоматски спроведува само-тест (црвеното светло ќе трепка еднаш) на секои 40 секунди за да се обезбеди дека GFCI постојано работи. Кога садот GFCI ќе го достигне крајот на неговиот живот, црвениот индикатор ќе го вклучи, ве потсетува да го замените излезот навреме.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата