• Со попуст
  • Неодамнешно
Филаментот PLA 1,75мм, 3Д печатач Филамент свилена црна виолетова боја, менување на бојата, филаментот за 3Д печатење 1,75 +/- 0,02мм, 1 кг

Филаментот PLA 1,75мм, 3Д печатач Филамент свилена црна виолетова боја, менување на бојата, филаментот за 3Д печатење 1,75 +/- 0,02мм,

 
DEN 559.84

Количината на стоката
Това е достапна

Неверојатен ефект на печатење - Филаментот PLA е двојна боја на бојата - црна, виолетова и малку сина како боја на транзиција Getе добиете целосна обезбојување кога печатите предмет од 120g. Причината зошто ова 3 D филамент за печатач изгледа убаво е прекрасната површина на филаментот на свилата ПЛА. ? Лесно за печатење - Толеранцијата на дијаметарот на овој филамент од 1,75 PLA е +/- 0,02мм. Постабилна толеранција на дијаметар на филаментот за 3Д печатач ќе ви даде неспокојно 3Д печатење. Филаментот со голема цврстина PLA Причина да имате простор за 3 D печатење имагинација. ? Надградба на ПЛА суровина - суровината доаѓа од Европа, и таа е развиена и модулирана за да покаже шармантна искра на ПЛА. Без заглавување, без меур, без заплет, и нема слој, само свилена боја на бојата што се менува PLA. Еко пакување - Наместо пластични колички, ние користиме хартиени количини за да го спакуваме филаментот PLA. Заштитата на животната средина е одговорност на секој од нас. Може да го вратите филаментот PLA во вреќата за еднократно користење за да останете суви, што има лента за запечатување и висококвалитетен десикант. Дизајнер на STL - Череп од my Minifactive @arsmoriendi3d, благодарам многу за прекрасниот предмет! Уживајте во вашето 3Д печатење и ве молиме слободно контактирајте не кога ќе добиете проблеми. Неверојатен ефект на печатење - Филаментот PLA е двојна боја на бојата - црна, виолетова и малку сина како боја на транзиција. Getе добиете целосна обезбојување кога печатите предмет од 120g. Причината зошто ова 3 D филамент за печатач изгледа убаво е прекрасната површина на филаментот на свилата ПЛА. ? Лесно за печатење - Толеранцијата на дијаметарот на овој филамент од 1,75 PLA е +/- 0,02мм. Постабилна толеранција на дијаметар на филаментот за 3Д печатач ќе ви даде неспокојно 3Д печатење. Филаментот со голема цврстина PLA Причина да имате простор за 3 D печатење имагинација. ? Надградба на ПЛА суровина - суровината доаѓа од Европа, и таа е развиена и модулирана за да покаже шармантна искра на ПЛА. Без заглавување, без меур, без заплет, и нема слој, само свилена боја на бојата што се менува PLA. Еко пакување - Наместо пластични колички, ние користиме хартиени количини за да го спакуваме филаментот PLA.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата