• Со попуст
  • Неодамнешно
WGWIOO 6 ролни лента за пакување, 55мм × 136 милиони лента за парцели, силна, густа и безбедна, за подвижна куќа, лента со кутија, чиста лента, беж

WGWIOO 6 ролни лента за пакување, 55мм × 136 милиони лента за парцели, силна, густа и безбедна, за подвижна куќа, лента со кутија, чиста лента,

 
DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Оптимален квалитет : Нашата силна лента за парцели има посилен зафат и е долга ширина од 55 мм, што дава голема адхезија и јачина Тој е способен да одржи и одржува тешка категорија заради неговите високи перформанси. Повеќекратна употреба : Нашите ролни со чиста лента за пакување може да се користат во разни задачи, како што се во пакување картони за канцелариски материјали, парцели за испорака, комерцијална или индустриска употреба, кутии за запечатување и предмети дома. Компатибилност : Ако барате висококвалитетна лента за дневна употреба, нашата лента за пакети е вистинскиот избор. Тој е компатибилен со широк спектар на материјали, вклучувајќи дрво, стакло, картон, метал и пластика. Долготрајно : можете да ја чувате нашата тешка лента за долг период. Никогаш не ја губи лепливоста и можете да ја користите подолг временски период. Нашата лента никогаш не ја менува нејзината форма дури и по складирањето. Висока издржливост : Нашата широка чиста лента може совршено да се вклопи во стандардниот пиштол за ленти. Ова исто така издржува високи температури без да се излупи за безбедно и сигурно запечатување. Можете да ги имате овие ролни со години и тие нема да го изгубат нејзиниот квалитет.


Клучни карактеристики

Material:
‎Polypropylene
Color:
Beige , White , Yellow
Model:
55×136
Width:
55mm
Thickness:
2.1cm
Package included:
6 rolls × parcel tape :

Слични производи во категоријата