• Со попуст
  • Неодамнешно
Службена серија на хипер-пламен серија K1 филамент со голема брзина на пламен со голема брзина 1,75мм, сива, 1 кг, димензионална точност +/- 0,03мм, брзо печатење PLA за Ender 5 S

Службена серија на хипер-пламен серија K1 филамент со голема брзина на пламен со голема брзина 1,75мм, сива, 1 кг, димензионална точност +/-

 
DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

【10x Побрз печатач, забрзајте ја вашата крцкање】 : Благодарение на формулата за висока флуидност и брзо ладење, Hyper Seriespla поддржува до 600 mm/s брзина на печатење Високата флуидност обезбедува доволно топење и екструзија, додека брзото ладење обезбедува брзо обликување за голема брзина печатење. 【Чувајте ја прецизноста додека одржувате ултра-висока брзина】 : Високата стабилност обезбедува мали промени во термичката експанзија и ладна контракција дури и при печатење со голема брзина, донесете голема прецизност во димензии и подобри резултати. 【Повисока цврстина за посилни модели】 со висока јачина на затегнување од ABS и поголема цврстина од традиционалната PLA, Hyper Series PLA носи подобар структурен капацитет на лежиште на моделите на печатачот. 【Униформски дијаметар на жицата, стабилна екструзија】 : Врз основа на двонасочно мерење на ласерскиот дијаметар, точноста на дијаметарот на филаментот е 1,75 ± 0,03мм, што го прави да излезе непречено. 【Уредување на ликвидација со мазно печатење】 : Прецизни контрола на дијаметарот на влакното и аранжманот за антоматско ликвидација се комбинираат за да се обезбеди неспокојно печатење без затегнување. 【10x Побрз печатач, забрзајте ја вашата крцкање】 : Благодарение на формулата за висока флуидност и брзо ладење, Hyper Seriespla поддржува до 600 mm/s брзина на печатење. Високата флуидност обезбедува доволно топење и екструзија, додека брзото ладење обезбедува брзо обликување за голема брзина печатење.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата