• Со попуст
  • Неодамнешно
Допрете Чак, долг сервисен живот 1.18in Надворешен дијаметар јаглероден челик лесен инсталација прислушување Чак за струг

Допрете Чак, долг сервисен живот 1.18in Надворешен дијаметар јаглероден челик лесен инсталација прислушување Чак за струг

 
DEN 345.44

Количината на стоката
Това е достапна

Материјал од јаглерод челик : Направен од врвен јаглероден челик и гасена и поцрнета површина, оваа чак поседува силна отпорност на оксидација, цврстина и долг животен век Лесна инсталација : Кружното навојување на умирање на овој чак овозможува брза и лесна инсталација и отстранување, зачувувајќи ви време кога се префрлате помеѓу апликациите. Широка апликација : Овој чак е широко користен во машини за прислушување, машини за дупчење, машини за мелење, здодевни машини, пневматски алатки, итн. Подобри дизајни : Овој чак е дизајниран со 30мм надворешен дијаметар и 55мм максимална длабочина на навој, ќе обрнете внимание на големината ти треба. Идеална замена : Овој чак може лесно да се инсталира, идеална замена за старите и оштетените делови. Материјал од јаглерод челик : Направен од врвен јаглероден челик и гасена и поцрнета површина, оваа чак поседува силна отпорност на оксидација, цврстина и долг животен век. Лесна инсталација : Кружното навојување на умирање на овој чак овозможува брза и лесна инсталација и отстранување, зачувувајќи ви време кога се префрлате помеѓу апликациите. Широка апликација : Овој чак е широко користен во машини за прислушување, машини за дупчење, машини за мелење, здодевни машини, пневматски алатки, итн. Подобри дизајни : Овој чак е дизајниран со 30мм надворешен дијаметар и 55мм максимална длабочина на навој, ќе обрнете внимание на големината ти треба. Идеална замена : Овој чак може лесно да се инсталира, идеална замена за старите и оштетените делови. Материјал за јаглерод челик : Направен од врвен јаглероден челик и гасена и поцрнета површина, оваа чак поседува силна отпорност на оксидација, цврстина и долг животен век.


Клучни карактеристики

Item Type:
Thread Die Chuck
Material:
Carbon Steel
Outer Diameter of Interface D:
Approx. 30mm / 1.18in
Internal Diameter of Plate Tooth d:
30mm / 1.18in
Die Height:
Approx. 10mm / 0.39in
Maximum Threading Depth:
Approx. 55mm / 2.17in
Package List:
1 xThread Die Chuck1 x Hex Wrench :

Слични производи во категоријата