• Со попуст
  • Неодамнешно
Дигитален мерач на притисок во гумите за автомобили

Дигитален мерач на притисок во гумите за автомобили

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Со цел да се обезбеди точен притисок на гумите, да се намали абењето на гумите и да се продолжи животот на гумите; Читање на дигитално прикажување веднаш и очигледно е прикажано, повеќе не го прават расудувањето на аналогните мерачи Во основа, режимот на работа е како што следува : Притиснете го копчето "Вклучено/единица/исклучување" за да ја вклучите алатката. Второ, изберете го опсегот и инстинктивно исклучете го за 30-40 секунди за да ја зачувате моќта. Исто така, текстурата што не се лизга го олеснува држењето и формата е соодветна и за рацете на мажите и жените. Иглата без напор формира печат со стеблото на вентилот на вентилите Шредер, давајќи брзи и прецизни читања во 0,1 зголемувања; 4 Поставки со опсег : 0-150psi / 0-10bar / 0-10kgf / cm² или 0-1000kpa. Со цел да се обезбеди точен притисок на гумите, да се намали абењето на гумите и да се продолжи животот на гумите; Читање на дигитално прикажување веднаш и очигледно е прикажано, повеќе не го прават расудувањето на аналогните мерачи. Во основа, режимот на работа е како што следува : Притиснете го копчето "Вклучено/единица/исклучување" за да ја вклучите алатката.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата