• Со попуст
  • Неодамнешно
Кенди Кенди Премиум Мика во прав пигмент „Шид“ повеќенаменски DIY уметности и занаетчиски додатоци | Природни бомби за бања, смола, боја, епоксид, сапун, лак за нокти

Кенди Кенди Премиум Мика во прав пигмент „Шид“ повеќенаменски DIY уметности и занаетчиски додатоци | Природни бомби за бања, смола, боја, епоксид,

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Мика започнува како природен камен минерал со сјајни снегулки Откако ќе го заземеме во убав прав, можете да го мешате во боја, епоксидна смола, сапун, козметика - само за ништо. Овие мика честички ја рефлектираат светлината назад кај гледачот. Совршено бело за вас е тука, затоа разгледајте ја нашата колекција бели пигменти. И, ако ви треба совет, не двоумете се да дознаете до тимот за бонбони за очи. ✅ MULTIPURPOSE WHITE MICA POWDER – A very fine white titanium dioxide, this mica mineral powder is ideal for DIY craft use, such as plastics, slime making, homemade bath bombs and jewelry, melt & pour, lip balm, acrylic painting, screen printing, Изработка на свеќи и многу повеќе. ✅ Ултра-фино чистота-Микарите за бонбони за очи се со големина од 5-25 микрони за подобро да се мешаат со смоли, лак, епоксид, лак за нокти, латекс, козметика, автомобилска боја, лосиони, креми, полимерна глина, лакови предмети за лична употреба. ✅ Крајна разноврсност за занаетчиство - Нашиот бел мика во прав може да се користи за нијансирање, затемнување или осветлување на други мика -бои што го прави идеален за употреба како лична или професионална сапунска боја или состојка за правење свеќи. ✅ Епоксидна бела смола за проекти од дрво и уметност од смола - неограничени можности користејќи ги нашите бои. Без разлика дали правите крајбрежје, геодетни уметности, речни табели, епоксидни countertops, епоксидни подови, крајбрежни и какви било други проекти за епоксидна смола. Нашите мика пигменти ќе ги исполнат тие барања. ✅ Безбеден, нетоксичен, без суровост-Срамота и целиот наш пигмент во боја на смола е без дамки, но препорачува да се користи Polysorbate 80 за оние што прават бомби за бања, нежни на кожата и нема да предизвикаат иритација. Како и со секој додаток, секогаш тестирајте мала област пред целосна употреба за да се осигурате дека е безбедна алергија. ✅ MULTIPURPOSE WHITE MICA POWDER – A very fine white titanium dioxide, this mica mineral powder is ideal for DIY craft use, such as plastics, slime making, homemade bath bombs and jewelry, melt & pour, lip balm, acrylic painting, screen printing, Изработка на свеќи и многу повеќе.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата