• Со попуст
  • Неодамнешно
Знаме црвен мика во прав за епоксидна смола 100g / 3.5oz. Запечатена торба - Techarooz 2 тон смола боја во боја пигмент во прав за сјај за усни, нокти, боја за бомби за лигите за ?

Знаме црвен мика во прав за епоксидна смола 100g / 3.5oz. Запечатена торба - Techarooz 2 тон смола боја во боја пигмент во прав за сјај

 
DEN 143.84

Количината на стоката
Това е достапна

Голема торба : Премиум квалитет на црвено знаме мика во прав во големи 100g/3 Совршена количина и квалитет за занаетчиски проект со која било големина. Оваа индивидуално спакувана боја базирана на мика е високо пигментирана, така што сигурно ќе трае долго време. Измешајте го со која било од Techarooz бои за да создадете неограничени комбинации на различни нијанси. Користете ги за сè : нашиот пигмент во боја на епоксидна смола е направена од фини честички и е неверојатно лесен за мешање, оставајќи каша или грутки пигмент. Користете ги живописни бои на бисери за да додадете уникатни нијанси на епоксидно суво грозје, акрилна боја, користете ги за правење сапун, домашни бомби за бања, па дури и правење малку лигите во боја со вашите деца. NON-TOXIC : Our pigment powder is made of 100% non-toxic and safe to use cosmetic grade ingredients, and are approved so you can use the natural pigments to add sparkling colors to your epoxy resin, gel nails, lip gloss, soaps, Бомби за бања (користете Polysorbate 80 во бомби за бања за да избегнете дамки), лигите, полимерна глина или скоро за секоја шминка. Бесплатен дел од мика во прав E-Guide : Ние ќе доставиме бесплатен дигитален дел е-водич на вашето сандаче со купување на оваа торба за пигмент во прав. Водичот ги прикажува препорачаните употреба на нашиот црвен знаме мика во прав во опсег на апликации, на пр., Во правење сапуни, козметички апликации, бомби за бања, облоги во прав итн. Водичот исто така истакнува одлични совети, така што вашиот мика во прав нема да трае долго, а не ниту една честичка се троши. 100% задоволство : Ние ги правиме нашите бои за пигмент во прав само со највисок квалитет на природни состојки. Убедени сме дека ќе сакате колку овие брилијантни бои во прав ќе ги трансформираат вашите проекти за уметност и занаети и DIY, сепак, ако не се целосно задоволни, ќе ви дадеме целосна наплата или бесплатна замена. Techarooz Mica Powder во големи 100g/3. Запечатената торба е совршена количина и квалитет за занаетчиски проект со која било големина. Ние ги правиме нашите високо пигментирани мики кои ве уверуваме дека тие ќе ви траат долго време. Измешајте го со која било од Techarooz други бои за да создадете неограничени комбинации на различни нијанси. Ние ги произведувавме нашите пигменти што занаетчиите го сакаат различниот и живописен ефект што го даваат нашите пигменти.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата