• Со попуст
  • Неодамнешно
Компресија чорапи за жени плус големина на коленото високо чорапи широко теле 20-30mmhg Циркулација на поддршка 4xl, црна

Компресија чорапи за жени плус големина на коленото високо чорапи широко теле 20-30mmhg Циркулација на поддршка 4xl, црна

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Плус чорапи за компресија со големина Широко теле : XL, XXL, 3 XL, 4 XL, 5 XL за широки телиња, костум за големи и големи нозе Нуди утеха за мажи и жени со пошироки телиња. Забележете : И покрај тоа што овие се плус големина, тие сè уште се тесни. Проверете ја табелата со големина за најдобро вклопување!. Кажете му збогум на вашата болка : ослободете го отокот, направете огромна помош во отечените нозе. Помош за лимфедем, варикозни вени, болки во мускулите, немирни нозе. Користете за подобрување на циркулацијата и закрепнување на пост -хирургија. Помогнете да ја задржите крвта што тече во глуждовите и нозете. Тие можат да користат како чорапи за компресија на породилно, чорапи за компресија на бременост. Одлично за надгледувани летови, летање, патување, седење на бирото со часови или кои работат на нозе во текот на целиот ден, фантастична поддршка за медицински сестри, возач на камиони. Удобно и лесно да се облече и полетува : Еластичниот опсег на врвот е погоден, поголемите манжетни нема да копаат во ногата! Удобно и воопшто не се спушта! Дупките за олеснување на воздухот на чорапите се предни, држете се за дишење.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата