• Со попуст
  • Неодамнешно
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-UHMW-896 Бела UHMW полиетилен пластична лента, 4 висина, 6 ширина, 12 должина

САД запечатуваат најголемиот дел-PS-UHMW-896 Бела UHMW полиетилен пластична лента, 4 висина, 6 ширина, 12 должина

 
DEN 2706.88

Количината на стоката
Това е достапна

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 4 "; толеранција на дебелина : (-0.055 "); ширина : 6"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 12 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : бела; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 4,400 psi; оценка на јачината на затегнување : сиромашна; јачина на удар : 16,0 ft. ; Оценка на јачината на влијанието : Одличен. Коефициент на Фриктон : 0,15; оценка на триење : многу лизгава; апсорпција на вода : 0,0001; оценка за апсорпција на вода : одлична; цврстина : 70d. Густина : 0,034 фунти / ку. до 180 ° F; Спецификации се сретнат : FDA, UL 94 Hb. Облик : бар; материјал : UHMW полиетилен; оценка : стандард; тип на поддршка : обична. Дебелина : 4 "; Толеранција на дебелина : (-0.055"); Ширина : 6 "; толеранција на ширина : (-0.25 "); должина : 12"; Толеранција на должина : (-1 " - +1"). Боја : бела; Јасност : непроирна; Јачина на затегнување : 4.400 psi; Оценка на силата на затегнување : сиромашен; Јачина на удар : 16,0 стапки - lbs .


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата