• Со попуст
  • Неодамнешно
LUCKNIGHT Бакар Лим Месинг Cu Метал Лист Фолија Плоча Е Идеален за Правење Или Електрични Проекти Дебелина 0. 05ин/ 1,2 мм Месинг Плоча

LUCKNIGHT Бакар Лим Месинг Cu Метал Лист Фолија Плоча Е Идеален за Правење Или Електрични Проекти Дебелина 0. 05ин/ 1,2 мм Месинг

 
DEN 1074.40

Количината на стоката
Това е достапна

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, фина организација. Одлично за заварување и лемење. Издржлив во употреба. Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за проводен, термички и заварување. Непорозен, трахома, лабав. Електрична висока accurзија на точноста на површината, процесот на термичка обработка, електродата немаше насока. Лесен за заварување, погоден за производство на сите видови компоненти за длабоко цртање и сила на свиткување. Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка, може да издржи обработка на топол и ладен притисок еколошкиот месинг има одлична пластичност, висока јачина, добра обработка, заварување и добро . Бакарот е широко користен во производството на жици, кабли, четки, искри, електрична и термичка опрема, хемиска индустрија и други индустрии. Име на производот : Месинг платематеријал : Н62тебелина : 0. 05ин/ 1,2 мм големина На Производот( Л х Ш) : 200 х 200мм/7. 9 инчи 200 х 300мм/7. 9 х 11,8 инчи 300 х 300мм/11. 8 инчен материјал : карактеристики На Бакарниот Материјал : температура на топла обработка 750 ~ 830°C; температура на жарење 520~ 650°C; температура на жарење со ниска температура за елиминирање на внатрешниот стрес 260 ~ 270°C.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата