• Со попуст
  • Неодамнешно
Pla-wf, лист, кафеав, 24 ширина, 0,12 дебела, 24 должина

Pla-wf, лист, кафеав, 24 ширина, 0,12 дебела, 24 должина

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

80% био-базирана Висока ригидност. Био-деградирачки. Споредбена со полиолефини засилени со влакна. Вуд сличен; Јачина на удар (FT-LB/Square Inch) : 3. Композитен материјал на полилактид, мала количина на полиестер и дрвени влакна базирани на нафта (30%). Поседува висока механичка сила благодарение на одличното врзување на дрвените влакна и мешавината на полимерот. Ова е споредливо со стандардните полимери засилени со влакна. Исто така, прикажува добра термичка изолација и е во согласност со стандардите што ги регулираат играчките. Специфична гравитација (П) : 1,0 g/коцка cm. Сооднос на обновливи суровини : > 80 проценти. Индустриски компостибилно : Да. Јачина на затегнување при принос : 5206. Издолжување при принос : 3,4 проценти. Издолжување на пауза : 3. Модул на еластичност (ЕТ) : 573 kpsi. Температура на девијација на топлина HDT/A : 161.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата