• Со попуст
  • Неодамнешно
5/16 x 3 Хекс -лаг завртки цинк челик - 5/16-9 x 3

5/16 x 3 Хекс -лаг завртки цинк челик - 5/16-9 x 3

 
DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Ниво на дијаметар по инч : 5/16-9 Должина : 3 инчи. Низок јаглероден челик. Ниво на дијаметар по инч : 5/16-9. Должина : 3 инчи. Низок јаглероден челик. Овие екстремно цврсти сврзувачки елементи обично се користат за поврзување на тешка граѓа или други тешки материјали што имаат интензивно оптоварување. Овие завртки се разликуваат од нормалното дрво, само-дупчење или завртки за лим. Во споредба со повеќето обични завртки, завртките за заостанување се големи во големина. Повеќето завртки за заостанување се долги најмалку еден инч и дебели 1/4-инчи. На пример, завртките од дрво се користат при поврзување на апликација со само дрвени материјали. Овие завртки од дрво се фалат со груби навој, но тоа навој не ја опфаќа должината на завртката. Нормални завртки за дрво завртки додека влегуваат во дрво, каде што завртките за заостанување бараат дупка прво да се дупчат. Завртките за заостанување, исто така, користат орев за да додадат дополнителна сила и безбедност за да помогнат да се одржат работите заедно. Се користи за интензивни апликации за оптоварување, завртките за заостанување можат да поддржат многу потешко оптоварување од просечната метална лим или завртка за дрво.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата