• Со попуст
  • Неодамнешно
СОУГАЈИЛАНГ РОДНИК ЗА МАКЕДОНСКИ РИБОТНИ РАБОТНИ РИБОТИ, Конвенционално метално тело засилено со ролна за сом, лосос/челик, риболов со риболов бас

СОУГАЈИЛАНГ РОДНИК ЗА МАКЕДОНСКИ РИБОТНИ РАБОТНИ РИБОТИ, Конвенционално метално тело засилено со ролна за сом, лосос/челик, риболов со риболов

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Round Baitcast Reel дизајниран специјално за риболов со сом, таа усвојува третман со високи перформанси анти-рист, а преку антикорозискиот третман на надворешната обвивка, дури и ако риболов на морскиот брег, нема потреба да се грижите за корозијата на сол По употребата, треба само да се исплакне со вода за да се исчисти. Инженерски за мазност со 6 лежишта од не'рѓосувачки топка и 1 валјак со моќен систем за влечење обезбедува мазно и конзистентно влечење, силноста, перформанси со долг дострел, способност за анти-триење, силна и мазна способност за преземање на гигант. Ова е идеална риболов ролна За loversубителите на риболов. Додадете го во вашата количка ако сакате да ја поседувате и ако сакате да риболов непречен. Ова е најдобриот подарок за татковците, синовите, сопрузите, пријателите и момчињата на важни празници, како што се Божиќ и Нова Година. Продолжени свиткани рачки за вртење и копче за напојување со додаток на вртежен момент за риба со тврдо влечење, фалсификувана рокерска рака со висококвалитетна, висока јачина и лесна за работа се става на страната на рачката. Центрифугалната сопирачка применува постојан притисок за исклучително прецизен фрлен. Големите запчаници и конфигурациите ја подобруваат отпорноста на ротација на брзината и перформансите, ја намалуваат отпорноста на ротација на рибиното тркало и ја подобруваат ефикасноста на преносот на силата на единицата на менувачот. Алуминиумската легура што ротирачкиот диск ја зголемува цврстината и ја намалува загубата на сила предизвикана од свиткување или искривување на овие делови. Дупката во линиската чаша е разредена или разредена, така што тежината на чашата за жица е полесна и моментот на инерција е помал, што може во голема мерка да го зголеми растојанието за фрлање.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата