• Со попуст
  • Неодамнешно
Wrapables® Стилски двоен слој водоотпорни капачиња за туширање, лами и океански забава

Wrapables® Стилски двоен слој водоотпорни капачиња за туширање, лами и океански забава

 
DEN 239.84

Количината на стоката
Това е достапна

Повторно употреба, направени со високо квалитетни материјали што ви овозможуваат повторно и повторно да ги користите капачињата за туширање Компактен, лесен за носење, само преклопете ги и однесете ги со вас на вашите патувања. Мултифункционално, одлично за одржување на косата суво при туширање, капење, правење бањи и лицето и за заштита на косата за време на третманите или одржување на вашата фризура за време на спиењето. Стилски дизајни, точки од полкови, отпечатоци од диви животни и женствена флора, нашите капачиња за туширање доаѓаат во најразлични разнобојни и дизајни и обрасци што привлекуваат очи. 50% Пева, 50% сатен. Продадено како сет од 4. Се состои од два слоја, стилски надворешен слој направен со сатен или полиестер и внатрешен водоотпорен слој направен со Пева. Одлично за да ја одржувате косата суво додека се туширате, капете, правите бањи и лице и за заштита на косата за време на третманите. Димензии : дијаметар од 11-12 инчи. Материјал : PEVA (полиетилен винил ацетат), сатен, полиестер микрофибер. 50% Пева, 50% сатен. Продадено како сет од 4.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата