• Со попуст
  • Неодамнешно
Конус за кучиња, Конус За Кучиња На Надувување За Мали Средно Големи Кучиња, Меки Конуси Алтернатива За Кучиња По Операцијата За Да Престанат Да Лижат, Конуси За Обн

Конус за кучиња, Конус За Кучиња На Надувување За Мали Средно Големи Кучиња, Меки Конуси Алтернатива За Кучиња По Операцијата За Да Престанат

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Помага Во Процесот на Лекување - Носењето конус дефинитивно може да влијае на расположението или менталната состојба на вашето куче За разлика од болните тврди пластични конуси што ги обезбеди ветеринарот, јаката на Надувување за кучиња и мачки создава удобна бариера што го спречува вашето домашно милениче да ги влоши нивните рани. Неговиот заоблен и ненаметлив дизајн е како перница за вратот на надувување, што му овозможува на вашето куче широко видно поле. Ова работи одлично за во текот на денот и ноќта кога вашето кученце удобно се опоравува од операцијата. Слободно Движење-редовната е-јака може да предизвика активното куче постојано да налетува и постојано да се фаќа за нештата. Со конусот од крофна, вашето куче може да легне, да спие и да јаде добро без проблеми. И ако налета на нешто, немаше силен страшен шум. Тој може да се види наоколу, бидејќи меката пластика е јасна. Дополнителен Штит За Дополнителна Заштита-дополнителниот јасен штит за јаката прави голема разлика во достапните области за кучињата со долга муцка и е доволно долг за вашето кученце подалеку од предните шепи/ доволно долго за неговиот долг нос и јазик да не можат да го достигнат неговиот засек. Стандардната длабочина во повеќето други конуси овозможува расите на кучиња со подолга муцка да достигнат одредени области. Тој не е во состојба да стигне до својата хируршка локација како што може со редовните јаки за разнесување. Двојно Прилагодување за Безбедно-има сигурен велкро ремен на отворот на јаката, што може да ви овозможи да ја прилагодите затегнатоста на јаката за кучиња околу вратот на вашето куче до совршено вклопување.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата