• Со попуст
  • Неодамнешно
ROCCAT ISKU - Осветлена тастатура за игри

ROCCAT ISKU - Осветлена тастатура за игри

 
DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Осветлување на синиот клуч - со 6 нивоа на осветленост 3 Лесни смени [Плус] Зони - За лесно дуплирање на клучот. 36 Макро клучеви со лесен дострел-вклучувајќи 3 копчиња со палци. Снимање со посветено копче М-Рек; 180 плус макроа во 5 профили. 8 Конфигурирани медиуми и Hotkeys - 25 плус функции што може да се доделат. Копчиња со средна висина со оптимален удар и точка на притисок; Напредно анти-духови; 1000 Hz стапка на гласање. Roccat Driver Plus Macro Manager - повратна информација за звук; Макро претходно поставени за игри, мултимедија и канцелариски апликации. Екстра-големи грануларен одмор на зглобот со посебна површинска текстура. Осветлување на синиот клуч - со 6 нивоа на осветленост. 3 Лесни смени [Плус] Зони - За лесно дуплирање на клучот. 36 Макро клучеви со лесен дострел-вклучувајќи 3 копчиња со палци. Снимање со посветено копче М-Рек; 180 плус макроа во 5 профили. 8 Конфигурирани медиуми и Hotkeys - 25 плус функции што може да се доделат. Копчиња со средна висина со оптимален удар и точка на притисок; Напредно анти-духови; 1000 Hz стапка на гласање. Roccat Driver Plus Macro Manager - повратна информација за звук; Макро претходно поставени за игри, мултимедија и канцелариски апликации. Екстра-големи грануларен одмор на зглобот со посебна површинска текстура. Опис на производот ISKU е единствената тастатура во светот што ја карактеризира нашата технологија за лесно смени на леснотија [+], која ви нуди чудо од 36 лесно прилагодени макроа стратешки позиционирани на 3 места во зоната на WASD со лесно пробивање. Ова значи дека можете да отпуштите нарачки без да мора повторно да ја прилагодите позицијата на раката - така што нема да мора да ги тргнете очите од екранот за да барате клучеви. Едноставно и генијално. И бидејќи клучот со лесно смени [+] работи исто како и стандардниот клуч за смена, активирањето на вашите макроа е едноставно како да пишувате голема буква. Зоната Easy Shift [+] ви дава импресивни 28 макроа клучеви - вклучувајќи 8 посветени клучеви што можат да бидат двојно програмирани. Плус, можноста веднаш да се префрлите помеѓу 5 профили ви овозможува да уживате во неверојатни 180 макроа - доволно прилагодување за да ги задоволите дури и најпребирливите потреби на воинот. ISKU ја осветли тастатурата за игри и Roccat Kone [+] глувчето со високи перформанси за да разговарате едни со други - ви даваат моќен сет бонус што ви овозможува да извршите макроа на глувци брзо и лесно од вашата тастатура. Оваа технологија за важност работи како сон заедно со нашата ексклузивна технологија со лесна смена [+]. Едноставно користете го копчето Easy Shift [+] на вашиот ISKU за да ги активирате макроата и за тастатурата и за глувчето-генијален краток пресек што ви овозможува да се концентрирате повеќе на вашата игра и помалку на контроли. Вашиот Kone [+] дури ќе ве сигнализира со светло блиц секој пат кога разговара со ISKU - така што ќе знаете кога двајцата работат заедно. Roccat Talk исто така ви овозможува да ја искористите нашата ексклузивна технологија за лесна амисија како никогаш досега. Кога вашата игра бара прецизно обележување во режим на снајпер, едноставно притиснете и држете еден клуч на тастатура и лесен-ајм веднаш ќе го оптимизира поставувањето DPI на вашиот Kone [+]. Оваа сопствена марка со две раце е наједноставниот и најзгодниот начин досега да се постигне точност на снајперист. И, исто така, ослободува копче Kone [+] за уште еден макро по ваш избор. Од производителот комбинирајќи го најпаметниот светски инженеринг за игри со дизајн на вилицата, Roccat Isku осветли тастатура за игри ви ја предава моќта да поседувате секоја игра на лесен начин. Комбинирајте ги уредите за поголема моќност Roccat Talk им овозможува на вашите компатибилни уреди за игри на Roccat да ги здружат силите за неверојатни поставени предности за бонуси кои ви овозможуваат да играте побрзо, да освоите повеќе и да уживате во поинтензивна игра. Зајадената тастатура за игри на Roccat ISKU, Kone XTD и Kone Pure се првите уреди во светот што се поврзани со протоколот за разговор Roccat. На пример, Roccat Talk ви овозможува да ја искористите ексклузивната технологија за лесна смена [+]. Сега можете да го користите копчето Easy Shift [+] на вашиот ISKU за да ги активирате макроата и за тастатурата и за глувчето. Тоа е едношалтерско кратко, што го прави давањето нарачки побрзо и полесно. Roccat Talk исто така ви овозможува да ја користите ексклузивната технологија за лесна ајм на Roccat кога играте со ISKU и Kone XTD или Kone Pure. Кога ви треба прецизно обележување во режим на снајперист, само притиснете и држете еден клуч ISKU и лесен-веднаш ќе ја оптимизира поставката DPI на вашиот Kone XTD или Kone Pure. Оваа екипа на две раце е најзгодниот начин што некогаш е најсмртоносен снајперист во играта. Ловете го вашиот плен наместо да ловите за клучеви, ISKU е единствената тастатура во светот што ја карактеризира технологијата што ја прави лесната промена [+], која нуди 36 лесно прилагодени макроа стратешки позиционирани во три места во зоната на WASD со лесен за наоѓање на WASD . Ова значи дека можете да отпуштите нарачки без да мора повторно да ја прилагодите позицијата на раката, така што нема да мора да ги тргнете очите од екранот за да барате клучеви. Бидејќи копчето Easy Shift [+] работи исто како и стандардниот клуч за смена, активирањето на вашите макроа е едноставно како да пишувате голема буква. Зоната Easy Shift [+] ви дава импресивни 28 макроа клучеви-вклучувајќи осум посветени клучеви што можат да бидат двојно програмирани. Плус, можноста веднаш да се префрлате помеѓу пет профили ви овозможува да уживате до 180 макроа. Внесете ги палците во борбата се сите ваши цифри? Сега можете да им дадете на палците нешто корисно да го направите наместо само да лебдите над вселенската лента. Нашите научници за Roccat ставаат три индивидуално-програмирани макро клучеви со палци веднаш под вселенската лента на Ику-секој лесно се активира со брз удар на палецот. Совршено за фрлање на молња заздравувачки магија во средина на тешка борба. Брилијантен за брза промена на оружјето. Помислете на палците како двајца нови желни сојузници. Сними макроа со средна акција Нов подобрена макро во живо! Технологијата ја олеснува макро снимањето во игра. Едноставно погоди го посветениот макро во живо! Копче за снимање и оставете ја алатката за повратни информации за звук да ве разговара преку брз и лесен процес на снимање, чекор по чекор. Може да програмирате до 500 активности за секој од 180 макроа, давајќи ви слобода да поставите какви било наредби што можете да ги сонувате.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата