• Со попуст
  • Неодамнешно
Мајки Владетел За Мерење На Брадавиците, Флексибилна Силиконска Алатка За Мерење Прирабница На Градите Алатка За Мерење На Големината На Пумпата За Гради Алатка З?

Мајки Владетел За Мерење На Брадавиците, Флексибилна Силиконска Алатка За Мерење Прирабница На Градите Алатка За Мерење На Големината

 
DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Како да се користи : Владетелот на Брадавиците може да се користи за мерење прирабници на брадавиците за да ви помогне брзо да ја одредите правилната и правилна прирабница на пумпата за гради или други производи за гради Спречете болка : владетелот на силиконската брадавица може да им помогне на новите мајки да ја најдат вистинската големина или штит на пумпата за гради за да избегнат болка при цицање, за да можете да уживате во процесот на доење и да го одржувате вашето бебе здраво. Лесен за употреба : Ставете ја мерната лента на брадавицата кон работ на страната на брадавицата и набудувајте ја големината гледајќи во огледало или сликајќи. Ставете ја брадавицата во најголемиот круг во кој можете удобно да се вклопите. Ова ви овозможува лесно вметнување без сила. Се препорачува редовно мерење и прилагодување на големината на прирабницата и мерење на секој спој одделно со помош на алатка за мерење на прирабничкиот спој. Мек владетел од 1,5 метри : комплетот за мерење на брадавиците доаѓа со мек владетел од 1,5 метри за да ги набудувате промените на вашето тело за време на бременоста и да го поддржите управувањето со телото на новите мајки за време на постпарталното закрепнување. Дури и откако ќе заврши бременоста, нашиот комплет за мерна лента може да ви помогне да направите многу домашни мерења како ШТО се 3Д тело, должина и ширина на предмети, големина на облека итн.


Клучни карактеристики

Item Type:
Nipple Ruler
Material:
Silicone
Silicone Ruler Size:
Approx. 17.8 x 10 x 0.3cm / 7 x 3.9 x 0.1in
How to Use:
Direct use:
packing list:
1 x Silicone Nipple Ruler:
1 x 1.5m Soft Tape:

Слични производи во категоријата