• Со попуст
  • Неодамнешно
Рајт Производи - Серенада Гнездо Клучни Рачката Монтирање Бравата Со Ќор-Сокак За Екран И Бура Врати, Полиран Месинг

Рајт Производи - Серенада Гнездо Клучни Рачката Монтирање Бравата Со Ќор-Сокак За Екран И Бура Врати, Полиран Месинг

 
DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Идеална Апликација : оваа стилска брава за врата е идеална за метални и дрвени врати што се нишаат 1-1/8 инчи дебела со внатре. Рачката на вратата не е предадена за левата или десната врата. Безбедност : вграден механизам за заклучување на ќор-сокак со клучеви за дополнителна безбедност и доаѓа со 2 клучеви. Издржливост : Квалитетната и издржлива конструкција обезбедува сигурна секојдневна употреба на вратата од бурата или екранот. Подготвен За Инсталирање : вклучен Е целиот хардвер за инсталација. Чист Суптилен Изглед : Соодветните внатрешни и надворешни завршетоци ја елиминираат потребата да одговараат на боите на бојата. Клучен екран-и бура-рачката на вратата со едно парче лице плоча. Ги заменува повеќето брави во стилот на гнездо; вклучува прилагодлив заден сет или за бекс од"инчи или 1"инчи. Координира Со Рајт Впечатоци серенада влез брави. Повторно клучен За Бравите На Шлагот за оптимална погодност на влезот. Опис На производот Рајт Производи серенада гнездо бравата е најуниверзалниот бравар за гнездо достапен на пазарот денес. Класично дизајнираните плочи и лостови за спасување го подобруваат изгледот на вашата врата. Со нашиот патентиран прилагодлив заден дел, ова заклучување ќе го замени повеќето хардверски хардвер или со q "или со 1" заден дел. Вградениот ќор-сокак нуди дополнителна сигурност и мир на умот. Достапно во месинг И Сатенски Никл завршува хардвер за директна замена за повеќето брави на вратите во стилот на бура, овој акцент серенада е изработен од цврст месинг внатре и надвор. Елегантна рачка постојано криви за впечатлив афект што одговара и на традиционалниот и на современиот декор и на архитектурата. Рачката тече рамно во стеблото, кое тече рамно во ниска профилна, тесна ескутчеонска плоча. Комплетот вклучува вграден механизам за заклучување на ќор-сокак со клуч за оптимална безбедност. Нема да одговара На вратите На емо Или Андерсон. Олсон директен хардвер за замена за повеќето брави на вратите во стилот на бура, овој акцент серенада е изработен од цврст месинг внатре и надвор. Елегантна рачка постојано криви за впечатлив афект што одговара и на традиционалниот и на современиот декор и на архитектурата. Рачката тече рамно во стеблото, кое тече рамно во ниска профилна, тесна ескутчеонска плоча. Комплетот вклучува вграден механизам за заклучување на ќор-сокак со клуч за оптимална безбедност. Нема да одговара На вратите На емо Или Андерсон.изврши(функција (а) { а. на ("а : експандер : вклучи_дескрипција : вклучи : колапс", функција(податоци) { прозорец.скролувајте (0, податоци.офсет-100); }); }); Водич За Купување Пет Совети За Купување Хардвер На Врата нема ништо што го подобрува стилот и функцијата сосема како новиот хардвер на вратата. Тоа е првото нешто што го привлекува вниманието на влезната врата и се чувствува добро во рака низ целиот дом. Еве пет совети за поедноставување на процесот на купување. Кои се различните видови хардвер на вратите? Влезниот хардвер се инсталира на надворешните врати и вклучува копчиња или рачки (рачка со ќор-сокак) што се заклучуваат со клучеви или влошки за допир однадвор и копчиња одвнатре. Заклучувањето со ќор-сокак ја оптимизира безбедноста. Хардверот за приватност е дизајниран за спални и бањи, заклучување со копчиња и не бара клучеви. Копчињата и рачките за премин се дизајнирани за врати во ходникот, простории за перење и врати од плакарот што се заклучуваат, но не се заклучуваат. Кукла копчиња и држела се декоративни хардверски парчиња наменети за оставата, чајната кујна врати или други врати кои бараат само повлекување за отворање, без брава или заклучување. Кои безбедносни карактеристики се достапни? Американскиот Национален Институт За Стандарди (АНСИ) поставува различни оценки за хардверот на вратите, како што се одделение 1 (основно), одделение 2 (средно) и одделение 3 (највисоко). Деновиве, со се повеќе натрапници кои користат"клучеви за удари" користи клуч што може да отвори речиси секоја брава или браварски алатки некогаш наменети само за решавање на случајни заклучувања, многу производители нудат цилиндри отпорни на удари.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата