• Со попуст
  • Неодамнешно
Центрични прстени Laicarvor Hub 106 до 67.1 Алуминиумска легура OD = 106mm ID = 67.1mm QTY

Центрични прстени Laicarvor Hub 106 до 67.1 Алуминиумска легура OD = 106mm ID = 67.1mm QTY

 
DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

[Применливост] Погодно за автомобили со модифицирани тркала Општо земено, модифицираниот центар е поголем од централното растојание од сите производители, така што прстенот на центарот на центарот е потребен за инсталација. [Спецификации] Надворешен дијаметар (дијаметар на тркалото) 106мм; Внатрешен дијаметар (големина на центар) 67. Ве молиме, проверете дали големината на вашиот автомобил одговара на нашата ставка пред да ја купите. [Функција] Централните прстени на центри главно ја играат улогата на тркала за позиционирање и фиксирање. Ги намалува вибрациите предизвикани од дозволата помеѓу дупката за центар на задниот дел и центарот, подобрувајќи ја безбедноста и удобноста на возењето. [Материјал] Центарот за тркала е изработен од висококвалитетна алуминиумска легура, со мазна површина, отпорност на висока температура и не е лесен за деформирање. Може да работи добро во екстремни околини за да се обезбеди безбедност на возачот. [Најдобра услуга] Ако имате какви било прашања кога ги споредувате нашите стоки, Ве молиме слободно контактирајте со нас, покрај тоа, ние нудиме гаранција за квалитет од 1 година. [Применливост] Погодно за автомобили со модифицирани тркала. Општо земено, модифицираниот центар е поголем од централното растојание од сите производители, така што прстенот на центарот на центарот е потребен за инсталација. [Спецификации] Надворешен дијаметар (дијаметар на тркалото) 106мм; Внатрешен дијаметар (големина на центар) 67. Ве молиме, проверете дали големината на вашиот автомобил одговара на нашата ставка пред да ја купите. [Функција] Централните прстени на центри главно ја играат улогата на тркала за позиционирање и фиксирање. Ги намалува вибрациите предизвикани од дозволата помеѓу дупката за центар на задниот дел и центарот, подобрувајќи ја безбедноста и удобноста на возењето. [Материјал] Центарот за тркала е изработен од висококвалитетна алуминиумска легура, со мазна површина, отпорност на висока температура и не е лесен за деформирање. Може да работи добро во екстремни околини за да се обезбеди безбедност на возачот. [Најдобра услуга] Ако имате какви било прашања кога ги споредувате нашите стоки, Ве молиме слободно контактирајте со нас, покрај тоа, ние нудиме гаранција за квалитет од 1 година. Лаикарвор отсекогаш се придржувал до занаетчискиот дух за да направи добри производи, постојано се стреми кон совршенство за да обезбеди подобри услуги.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата