• Со попуст
  • Неодамнешно
Синџир за квалитетен ланец Cobra Cable Patherner Snow влечење на гуми

Синџир за квалитетен ланец Cobra Cable Patherner Snow влечење на гуми

 
DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Одговара на големини на гуми : 185/55-15, 195/55-15, 165/65-15, 175/65-15, 165/70-15, 175/70-15, 175/75-15, 155/80- 15, 165/80-15, 175/80-13, 195/55-14, 175/75-14, 175/80-14, 200/60-365, 175/75-16 Гумени прилагодувачи се продаваат одделно (Дел# 0212) (препорачано). Не за употреба на приколки. Продадени во парови (2 ланци/покрива 2 гуми). Клиренс на SAE класа „S“. Одговара на големини на гуми : 185/55-15, 195/55-15, 165/65-15, 175/65-15, 165/70-15, 175/70-15, 175/75-15, 155/80- 15, 165/80-15, 175/80-13, 195/55-14, 175/75-14, 175/80-14, 200/60-365, 175/75-16. Гумени прилагодувачи се продаваат одделно (Дел# 0212) (препорачано). Не за употреба на приколки. Продадени во парови (2 ланци/покрива 2 гуми). Клиренс на SAE класа „S“. Патничките кабелски ланци COBRA се направени со цврсти, ниски профили јаглеродни челични ролери за да обезбедат влечење и долго абење. Нискиот профил на челичните ролери овозможува зголемен контакт со гуми до пат, што резултира во подобра стабилност, како и значително намалување на бучавата и вибрациите. Овие кабелски ланци COBRA се дизајнирани за употреба на автомобили кои имаат минимална достапност на дозвола и гуми со оригинална опрема со висока шара.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата