• Со попуст
  • Неодамнешно
Адаптер за фен Aoweitour 30 засилувач 4 prong to 3 prong, NEMA 10-30p приклучок до 14-30r сад, со жица од зелена земја, 250V, STW 10 AWG

Адаптер за фен Aoweitour 30 засилувач 4 prong to 3 prong, NEMA 10-30p приклучок до 14-30r сад, со жица од зелена земја, 250V, STW 10 AWG

 
DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

【Електричен рејтинг】 Адаптер за фен NEMA 3 Prong 250 V 10-30p машки приклучок, NEMA 4 Prong 125 V/250 V 14-30 R штекер, 30 засилувач, максимална Wattage 7500 Watt, 1ft 【Заштедете време и цена】 Кога новиот приклучок за отпадоци од House 3 не одговара на приклучокот за фен за фен, оваа жица за адаптер за фен лесно ги решава вашите потреби, не треба да купувате нов фен, ниту пак треба да се пренасочите или да ангажирате AN Електричар. 【SAFE GREEN GROUNDING WIRE】Before using the dryer, you must connect an additional green ground wire, connect the round terminal of the green wire to the ground hole of a 15 AMP or 20 AMP ​​125 V household wall socket/outlet/power strip/extension cord, итн. 【Брза употреба】 Поврзете го машкиот приклучок NEMA 10-30p со wallидниот излез и женскиот сад NEMA 14-30 R со приклучокот за моќност на фен. 【Висок квалитет】 Кабелот е формиран од 100% бакарна жица со ретардант на пламен со висока јачина, полиетилен пластичен ракав што го штити кабелот од надворешни елементи, вода и кинење или абење. 【Електричен рејтинг】 Адаптер за фен NEMA 3 Prong 250 V 10-30p машки приклучок, NEMA 4 Prong 125 V/250 V 14-30 R штекер, 30 засилувач, максимална Wattage 7500 Watt, 1ft.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата