• Со попуст
  • Неодамнешно
Дигитален мултиметарски комплет за електричен тест, тестер за напон што не е контакт, тестер за садови, носење куќиште и батерии Klein Tools MM320Kit & 44228 Electricебно нож со еле?

Дигитален мултиметарски комплет за електричен тест, тестер за напон што не е контакт, тестер за садови, носење куќиште и батерии Klein

 
DEN 1159.36

Количината на стоката
Това е достапна

Производ 1 : Дигитален мултиметар мери до 600 V AC/DC напон, 10 A DC струја и 2 ом отпор Производ 1 : Метар исто така тестира батерии, диоди и континуитет. Производ 1 : Тестер на напон NCVT-3 P има можности со двојно опсег за откривање од 12 до 1000 V AC или 70 до 1000 V AC за широк спектар на апликации со низок напон или стандарден напон. Производ 1 : Светла фенерче ја осветлува работната површина и може да се користи независно од функцијата за откривање на напон NCVT-3 P. Производ 2 : Компниот нож на електричарот нуди лесно отворање на сечилото со помош на една рака, со помош на ножеви. Производ 2 : Супериорен не'рѓосувачки челик за подобро задржување на работ на сечилото на точката на капка. Производ 2 : Изреки за соблекување на жицата на лентите со сечилото 14-10 AWG Solid, 16-12 AWG заглавена жица кога сечилото е затворено. Производ 2 : Дупката во основата на сечилото е погодна за електрична жица за јамка. Производ 1 : Дигитален мултиметар мери до 600 V AC/DC напон, 10 A DC струја и 2 ом отпор. Производ 1 : Метар исто така тестира батерии, диоди и континуитет. Производ 1 : Тестер на напон NCVT-3 P има можности со двојно опсег за откривање од 12 до 1000 V AC или 70 до 1000 V AC за широк спектар на апликации со низок напон или стандарден напон. Производ 1 : Светла фенерче ја осветлува работната површина и може да се користи независно од функцијата за откривање на напон NCVT-3 P. Производ 2 : Компниот нож на електричарот нуди лесно отворање на сечилото со помош на една рака, со помош на ножеви. Производ 2 : Супериорен не'рѓосувачки челик за подобро задржување на работ на сечилото на точката на капка. Производ 2 : Изреки за соблекување на жицата на лентите со сечилото 14-10 AWG Solid, 16-12 AWG заглавена жица кога сечилото е затворено. Производ 2 : Дупката во основата на сечилото е погодна за електрична жица за јамка. Дигитален мултиметарски комплет за електричен тест, тестер за напојување што не е контакт, тестер за садови, носење кутии и батерии Klein Tools MM320 Kitthe MM320 Kit Дигитален мултиметарски комплет за електричен тест од Klein Tools е дизајниран со сигурност и безбедност во умот. Овој сеопфатен комплет доаѓа со дигитален мултиметар MM320, тестер за напон на напон NCVT-3 P со фенерче, тестер за напон ET45, тестер за рецепти RT210 GFCI, поставена торбичка за складирање и сите потребни батерии. Сите понудени во еден комплет за вредност и погодност. Повеќе од 160 години, Клајн Алатки произведува алатки со врвен квалитет, професионален степен што ги испорачуваат перформансите, издржливоста и прецизноста потребна за да се заврши работата како што треба. Нашето семејство на инженери, работници и занаетчии продолжуваат да ставаат шест генерации експертиза во секоја алатка што ја создаваме со користење само со највисок квалитет на материјали, супериорна изработка и одржување на производството колку што можеме поблиску до дома. Клајн не е само името на нашата компанија, тоа е исто така нашето име на семејството. И бидејќи ние сме американска компанија која е семејна сопственост и семејна сопственост, знаете дека можете да сметате на нас да бидеме тука утре. Klein Tools не само што прави одлични производи, ние правиме одлични производи што се однесуваат на барањата на професионалците кои ги користат секој ден . Klein Tools 44228 Electricебниот нож на електричарот со сечило од не'рѓосувачки челик, совршен за разделување на кабел, Соблекувањето на жицата и секојдневниот џеб нож на електричарот TASKSKLEIN ALLOS е исто толку вредно за разделување на кабел и жица за одземање, како и за извршување на секојдневните задачи на работното место.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата