• Со попуст
  • Неодамнешно
Drok USB тестер, USB-A 2.0 дигитален мултиметар со двојни USB излезни порти PD QC 3.0 LED дисплеј во боја, 7 режими на напон на напон на напон на напон на напон на напон за напон на н?

Drok USB тестер, USB-A 2.0 дигитален мултиметар со двојни USB излезни порти PD QC 3.0 LED дисплеј во боја, 7 режими на напон на напон на напон

 
DEN 191.84

Количината на стоката
Това е достапна

【7 режими Монитор за приказ】 Drok USB тестер е опремен со дигитален екран на екранот LED во боја, кој може да се префрли помеѓу 7 режими на приказ Овој мултиметар може да се користи за мерење на напон, струја, моќност, капацитет. Преку 7 режими, јасно можете да ги видите напонот, струјата, капацитетот и моќноста за време на полнењето. Само 1 копче за да го префрлите режимот на приказ, едноставен и корисен. 【Двојна USB излез】 Оваа ставка е опремена со влез USB-A и излез со двојна USB 2. Излезните порти го поддржуваат протоколот за брзо полнење PD QC 3. Овој метар може автоматско да го идентификува протоколот за брзо полнење, кој може да го наполни вашиот мобилен уред меѓу 3,6 V до 12 V 3 A. Излез ⅰ може да се користи за полнење на уредот и пренесување на податоци, а излез ⅱ може да се користи само за полнење. 【Мултифункционален】 Drok USB детектор може да се користи за проверка на капацитетот, јасен капацитет, преку напон, под напон, над аларм на струја и краток спој, кој е лесно да се тестира моќта, квалитетот и да се знае здравствената состојба на полначите на вашиот уред или USB каблите . 【Лесен за употреба】 Мултиметарот има само 1 копче. Откако ќе го вклучите мерачот, можете да го тестирате параметарот што го сакате. Копчето може да префрли 7 режими Display— -VA (напон 0,1 V [= 10 V] мерење на струјата : 0.00 A [10 A макс, но не може да работи во 10 A за долго време] Резолуција : 0.01 A Мерење на капацитетот : 0-99999 m A/ H Акумулација на капацитет : Да Тестирање на напојување : 0.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата