• Со попуст
  • Неодамнешно
Персона 4: Танцување Цела Ноќ Диско Треска Колекционерско Издание

Персона 4: Танцување Цела Ноќ Диско Треска Колекционерско Издание

 
DEN 6416.48

Количината на стоката
Това е достапна

Овој специјален сет ја содржи Личноста 4 : Танцување цела Ноќ игра и сите предмети се содржани во колекционерска надворешна кутија! Шарена И извонредно детална P4 D-тематска PS Vita pouch (претходно достапна само Во Јапонија) и Северноамерикански ексклузивен врежан привезок за теди. Две ЦД-а од музиката На Шоџи Мегуро ОД P4 D (класици, ремикси и нови песни) и бонус "Никогаш Повеќе" песна што може да се репродуцира. Ексклузивна p4d-тематска ps vita кожа заедно со 10 P4 D позадини. Два комплети ОБЛЕКА ЗА DLC (Униформи За Средно училиште Gekkoukan и облека за летна пауза). Персона 4 : Танцување Цела Ноќ "Диско Треска Колекционерско Издание" Е Северноамерикански ексклузивен сет и крајно колекционерско издание за обожавателите На Персона! Персона 4 : Танцувањето Цела Ноќ е музичка игра водена од приказни на култниот хит Рпг Персона 4, развиена ОД АТЛУС. Замена на рпг елементите се танцови битки кои ја предизвикуваат умешноста и точноста на играчите, бидејќи тие допираат повторни мешавини на омилени теми на обожавателите и сосема нови музички нумери. Приказната продолжува од по настаните На Персона 4, кога тинејџерскиот мега-идол, Пораст Кајикава, се враќа во градот за повторно да ја преземе својата кариера во шоуто.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата