• Со попуст
  • Неодамнешно
1/4 Дебела црна црна пена EPDM Екстра меки ленти со лепило за лепило за лесни апликации 6 ширина x 50 ft.

1/4 Дебела црна црна пена EPDM Екстра меки ленти со лепило за лепило за лесни апликации 6 ширина x 50 ft.

 
DEN 724.80

Количината на стоката
Това е достапна

Овозможува одличен отпор на абење и солза поради мешаните материјали од пена Пената со затворена ќелија, исто така, ја ограничува количината на вода, воздух и гасови од апсорбирана. Ширина : 6 инчи. Должина : 50 стапки. Овозможува одличен отпор на абење и солза поради мешаните материјали од пена. Пената со затворена ќелија, исто така, ја ограничува количината на вода, воздух и гасови од апсорбирана. Ширина : 6 инчи. Должина : 50 стапки. Црните ленти за пена EPDM со лепило за лепило за апликации за лесна должност обезбедуваат одличен отпор на абење и солза поради измешаните материјали за пена. Пената со затворена ќелија, исто така, ја ограничува количината на вода, воздух и гасови од апсорбирана. Дебелина : Толеранција на дебелина од 1/4 инчи : -0.031 "до 0,031 инчен притисок за компресија 25% : Дополнителен мек опсег на температура од 7 psi : -40 ° до 250 ° F Клеб Оценка на отпорност на нафта : Не е оценет лепило Тип : Опсег на гума на температура : 0 ° до 140 ° F Боја : Црна ширина : 6 инчи должина : 50 стапки.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата