• Со попуст
  • Неодамнешно
Домика 50W аквариум грејач, потопна грејач за мал резервоар за риби со бесплатна налепница за термометар

Домика 50W аквариум грејач, потопна грејач за мал резервоар за риби со бесплатна налепница за термометар

 
DEN 188.64

Количината на стоката
Това е достапна

【50watt грејач】 Овој грејач на аквариум е погоден за аквариуми од 8 до 16 галони, напон 110-120 V/60 Hz, кабелот за напојување е 5,0 стапки, ве молиме изберете го вистинскиот грејач на аквариум според нашата табела со големина 【Опсег на температурата】 : 68 ° F до 93 ° F (20 ° C - 34 ° C), многу е лесно да се прилагоди потребната температура (точност на температурата : ± 3 ℉). Ние, исто така, намерно му даваме на секој клиент налепница за термометар што можете да ја набудувате температурата на водата на резервоарот за риби во секое време. 【Безбедност и отпорна на експлозија】 2мм задебелено кварцно стакло, 33% подебело од нормалното, побезбедно и за човекот и за ПЕТ, грејачот може да се користи во аквариуми со свежа вода и солена вода, лесен за криење во резервоарот. 【Паметна контрола на температурата】 Грејач со термички сензор внатре, има автоматска постојана температурна функција, кога температурата на водата ќе достигне претходно поставена температура, грејачот автоматски ќе престане да се загрева, кога температурата на водата е пониска од претходно поставената температура, грејачот автоматски ќе започне повторно да се загрева. 【Белешка】 Аквариум грејачот е 100% потопна употреба само, за време на неговото време на греење, грејачот мора да биде 100% потопен во водата., Ве молиме, исклучете го напојувањето при чистење на резервоарот за риба или аквариумската вода се менува. Кабелот за напојување 110 V-120 V/60 Hz 5-метри, стандардниот приклучок во САД е вклучен во пакетот, кој е погоден само за САД, Канада и Мексико. Во секој случај, поминете некое време за да ги проверите промените во температурата на водата и прилагодете ги поставките за температурата ако е прв пат да го користите овој грејач. За да ви помогнеме да создадете прифатлива и безбедносна околина за вашите прекрасни риби. Прво, свртете го црвеното копче што на горниот дел од грејачот на аквариумот за да ја прилагодите температурата како што ви треба. Црвениот број што се прикажува во кружниот круг што ја означува температурата што сте ја поставиле.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата