• Со попуст
  • Неодамнешно
Погласен железен квадратен приклучок за глава класа 150

Погласен железен квадратен приклучок за глава класа 150

 
DEN 1190.40

Количината на стоката
Това е достапна

Големина на цевката - фитинг на цевки : 1/2 ", Стандарди : UL : FM Одобрено : ASME B163, Специфична форма на фитинг : Плутен приклучок за квадратни глави.3, Специфична форма на фитинг : Квадратна глава приклучок. Квадратен приклучок за глава, материјал за вклопување во цевки што може да се придвижи железо, распоред за вклопување/класа класа 150, големина на цевки - фитинг на цевки 1/2 во, фитинг -тип на врска MNPT, стандарди UL : FM Одобрено : Asme B16. Притисок 300 psi@150 степени F, заситен притисок на пареа 150 psi, температура. Опсег -20 степени до 350 степени F, приклучок конструкција цврста.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата