• Со попуст
  • Неодамнешно
X-Dree 20 PCS 2A153J 100V 15000pf 5% Mylar Cap Polyester филмски кондензатори (20 Piezas 2A153J 100 ν 15000pf 5% Mylar Cap Condensadores de Película de Poliéster

X-Dree 20 PCS 2A153J 100V 15000pf 5% Mylar Cap Polyester филмски кондензатори (20 Piezas 2A153J 100 ν 15000pf 5% Mylar Cap

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Име на производот : Полиестерски филмски кондензатори; Модел : 2 A153 J Оценет напон : 100 V; капацитивност : 15000pf. Толеранција на капацитет : ± 5%; растојание во олово : 5мм / 0,2 ". Вкупна големина (приближно) : 32 x 5 x 1,5мм / 1,25" x 0,19 "x 0.059" (l * w * t); тежина : 7 G (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо (Тамањо.) : 32 x 5 x 1,5 mm / 1,25 '' x 0,19 '' x 0.059 '' (L * w * t); пезо : 7 g. Главна боја : зелена; содржина на пакет : 20 x полиестерски филмски кондензатори (Главен директор на боја : Верде; Контидол дел Пакет : 20 x кондензадори де película de poliéster. Име на производот : полиестерски филмови кондензатори; модел : 2 A153 J. Оценет напон : 100 V; капацитивност : 15000pf. Капацитет толеранција : ± 5%; олово растојание : 5mm / 0,2 ". Вкупна големина (приближно) : 32 x 5 x 1,5мм / 1,25" x 0,19 "x 0.059" (L * W * T); Тежина : 7 G (вкупно тамањо (Aprox.) : 32 x 5 x 1,5 mm / 1.25 '' x 0,19 '' x 0.059 '' (l * w * t); пезо : 7 g. Главна боја : зелена; содржина на пакет : 20 x полиестерски филмови кондензатори (главна боја : Верде; Контенидо дел Пакете : 20 x Кондензадори де película de Poliéster.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата