• Со попуст
  • Неодамнешно
Техника со директен пристап. USB 3.0 комплет за адаптер за погон за SATA/IDE/SSD

Техника со директен пристап. USB 3.0 комплет за адаптер за погон за SATA/IDE/SSD

 
DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Поддржува уреди за складирање на интерфејс ATA/ATAPI/SATA/SSD Компатибилен со внатрешниот хард диск со 2,5 "/3.5" IDE, SATA и SSD. Компатибилен со 5.25 "Внатрешен CDRW. CD-ROM и DVD-RW. Стапки за пренесување на податоци до 5. Приклучок и репродукција. Не се потребни поставки за Jumper PIN или ID. Поддржува уред за складирање на интерфејс ATA / ATAPI / SATA / SSD. Стапки за трансфер на податоци до 5. Не се потребни поставки за скокач на скокач или ID. Поддржува приклучок и игра. Вклучува надворешен адаптер за напојување за IDE / ATAPI / SATA уреди. Идеално за големи трансфери на датотеки, резервна копија или архивирање, веднаш претворете ги внатрешните хард диск SATA, IDE или SSD во повеќенаменски уред за надворешно складирање на маса. Поддржува уреди за складирање на интерфејс ATA/ATAPI/SATA/SSD.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата