• Со попуст
  • Неодамнешно
Силика Гел Пакети 5грам [500 парчиња] Храна Одделение Сушење Одвлажнувач Апсорбер На Влага Десекамен

Силика Гел Пакети 5грам [500 парчиња] Храна Одделение Сушење Одвлажнувач Апсорбер На Влага Десекамен

 
DEN 879.84

Количината на стоката
Това е достапна

● Го продолжува животниот век на вашите производи и храна, заштитувајќи ги од влага ● Секоја кесичка апсорбира до 40% во влага. ● Нашите средства за сушење се произведени со високотехнолошка микроперфорирана хартија. €Dese Camen е водечки бренд во индустријата за контрола на влага поради нивниот квалитет и ефикасност на сушење. Не-Токсични и хеви метал слободен. Нашите мониста од силика гел се биоразградливи и можат да се фрлат во вашиот органски отпад. Кесичките за сушење десекамен ја отстрануваат влагата на местата каде што се поставени. Со елиминирање или намалување на влажноста, ги елиминирате и проблемите што ги носи со себе, на пример; лош мирис, дамки, оксидација итн. Нашиот силика гел е дизајниран за секојдневна употреба дома и во индустријата; текстил, логистика, пакување, храна, додатоци, автомобилска индустрија и многу повеќе.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата