• Со попуст
  • Неодамнешно
Exxact Спортски патент панталони за мекобол за жени - Еластични дно -женски панталони со панели со мрежи

Exxact Спортски патент панталони за мекобол за жени - Еластични дно -женски панталони со панели со мрежи

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Полиестер, спандекс Затворање на привремено. Само миење на рацете. Издржлив и дишечки материјал-изработен од 100% про-ниво на поли-спандекс конструкција, нашите црни мекобол панталони за жени се дизајнирани да бидат лесни, дишечки и отпорни на рипување и солза, осигурувајќи дека ќе траат тестот на времето додека ве одржуваат удобно за време на игра. Дизајн управувано од перформанси - Нашите панталони со мекобол имаат предниот дел на половината за додадена удобност и грб на половината за оптимално покривање, удобен патент, две прилепувања во предниот дел и јамките за појас за совршено вклопување, овие панталони се дизајнирани со ваша удобност И практичноста на ум со еластично дно со мрежни панели на задниот дел, обезбедува дополнителна вентилација за да ве одржи кул. Плус, со два грбни џебови за нараквици за капење, никогаш нема да мора да се грижите каде да ја ставите вашата опрема. Атлетски пресек за дополнителна заштита - резултат на теренот со нашите панталони со мекобол за жени со атлетски парчиња во близина на колената за да ви дадат вклопување и дополнителна заштита. Совршено за пракса или денови на игри, овие панталони жени нудат непобедлива удобност и поддршка за да можете да се фокусирате на играње на најдобро. Доминирајте на теренот со доверба - играјте се најдобро и погледнете најдобро со нашите девојки со мекобол панталони - дизајнирани да ви помогнат да заблескате на теренот и да ги импресионирате извидниците. Чувствувајте се самоуверено и овластено со стилски изглед и неспоредлив перформанс и бидете играч на starвезди за кои сте родени. Прилагодливо и безбедно вклопување - Нашите панталони со мекобол имаат прилагодлива половината направена од висококвалитетна мека кадифен и удобна еластична која овозможува прилагодено и безбедно вклопување, обезбедувајќи максимална удобност и поддршка за време на игра. Без разлика дали играте на турнир или само вежбате со тимот, нашите панталони со мекобол се совршен избор за играчи кои бараат најдобро. Полиестер, спандекс. Затворање на привремено. Само миење на рацете. Издржлив и дишечки материјал-изработен од 100% про-ниво на поли-спандекс конструкција, нашите црни мекобол панталони за жени се дизајнирани да бидат лесни, дишечки и отпорни на рипување и солза, осигурувајќи дека ќе траат тестот на времето додека ве одржуваат удобно за време на игра. Дизајн управувано од перформанси - Нашите панталони со мекобол имаат предниот дел на половината за додадена удобност и грб на половината за оптимално покривање, удобен патент, две прилепувања во предниот дел и јамките за појас за совршено вклопување, овие панталони се дизајнирани со ваша удобност И практичноста на ум со еластично дно со мрежни панели на задниот дел, обезбедува дополнителна вентилација за да ве одржи кул. Плус, со два грбни џебови за нараквици за капење, никогаш нема да мора да се грижите каде да ја ставите вашата опрема. Атлетски пресек за дополнителна заштита - резултат на теренот со нашите панталони со мекобол за жени со атлетски парчиња во близина на колената за да ви дадат вклопување и дополнителна заштита. Совршено за пракса или денови на игри, овие панталони жени нудат непобедлива удобност и поддршка за да можете да се фокусирате на играње на најдобро. Доминирајте на теренот со доверба - играјте се најдобро и погледнете најдобро со нашите девојки со мекобол панталони - дизајнирани да ви помогнат да заблескате на теренот и да ги импресионирате извидниците. Чувствувајте се самоуверено и овластено со стилски изглед и неспоредлив перформанс и бидете играч на starвезди за кои сте родени. Прилагодливо и безбедно вклопување - Нашите панталони со мекобол имаат прилагодлива половината направена од висококвалитетна мека кадифен и удобна еластична која овозможува прилагодено и безбедно вклопување, обезбедувајќи максимална удобност и поддршка за време на игра.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата