• Со попуст
  • Неодамнешно
PIKIS HH63P LY3 LY3NJ JQX - 13f Реле DC12V/DC24V/AC110V/AC220V 10A 11pin Сребрен Контакт Dpdt Електричен реле Со Штекер

PIKIS HH63P LY3 LY3NJ JQX - 13f Реле DC12V/DC24V/AC110V/AC220V 10A 11pin Сребрен Контакт Dpdt Електричен реле Со Штекер

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Спецификации : Име На Производ Електромагнетни Реле Модел Бр HH63 P LY3 Контакт Капацитет 5 A 240 VAC /28vdc Тип 3pdt Пински Количини 11 Пински Големина 6 x 5mm/0.2"(L*W) Вкупната Големина (Прибл.) 31 x 27 x 36mm/1.4 " (L*W*H) Школка Материјал Пластична Главна Боја Сина Јасна, Содржина На Црно Пакување 1 x Електромагнетни Релејни Описи : 11 пина, 3pdt 3no 3nc тип, пластично куќиште, вградено црвено индикаторско светло.Може автоматски да се прилагоди, заштити и трансформира електричното коло.Широко се користи во далечинскиот управувач, комуникацијата, системот за автоматска контрола, електронската опрема итн.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата