• Со попуст
  • Неодамнешно
Protapes Artist Tape Flatback Prink Prient Part или лента за конзола, ширина од 60 yds x 1 , црна

Protapes Artist Tape Flatback Prink Prient Part или лента за конзола, ширина од 60 yds x 1 , црна

 
DEN 4279.52

Количината на стоката
Това е достапна

Лента за уметници- Премиум лента за хартија со рамен бек Повторно и чисто отстранување. Не остава остаток и лесно одвиткање. Отпорност на солза со висок раб. Мерки со должина од 60 метри со ширина од 1 инчи со дебелина од 5,9 милји. Лента за уметници- Премиум лента за хартија со рамен бек. Повторно и чисто отстранување. Не остава остаток и лесно одвиткање. Отпорност на солза со висок раб. Мерки со должина од 60 метри со ширина од 1 инчи со дебелина од 5,9 милји. Pro Artist Tape-Premium Flatback Paper Tape. Се користи за кодирање во боја, етикетирање. Печатење со : флексо мастила, маркери, пенкала и моливи. Повторливо, чисто отстранување, не остава остаток, лесен отпорност и отпорност на солза со висок раб. Спецификации : ASTM D6123/D6123 M-07, тип II. Карактеристики : Отпорност на печатење, краткорочен и висока температура. Повторна, рачно солза. Материјал за поддршка на хартија за хартија. Синтетички гумен лепило материјал. 30 килограми по инч јачина на затегнување. 3 проценти издолжување. 48 унци по лепење на инч до челик. 32 до 150 степени f Максимален опсег на температура.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата