• Со попуст
  • Неодамнешно
1206 SMD жолто/злато - Ултра светла LED

1206 SMD жолто/злато - Ултра светла LED

 
DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

1206 SMD жолто / злато - Ултра светла LED (бродови од нас) Големина : 1206 SMD, боја : жолта/златна, сјајност : 100 MCD. Напред напон : 1,8-2.2 V, струја : 20m A, бранова должина : 589-595 nm. Агол на гледање : 120 степени, Mount Style : SMD (диода на површинска монтажа), Боја на леќи : Јасна. Супер светли LED диоди, кои се користат за Mods, RC, Adruino, Cars, Ho Scale Model, авиони, камиони, Adafruit, Adafruit, Adafruit, Ноќта на вештерките, Божиќ, компјутер, Ултра светлина, итн. не тргне наопаку. 3216 е друго име за кое СМД е попозната како. Ова ЛЕР се користи во многу од денешната популарна електроника. Ги видовме како се користат како директни замени во електрониката за едноставно да ги променат боите. Тие исто така се користат за сопствени проекти или во производи за масовно производство, исто така. Ние користиме и имаме само LED диоди со највисок квалитет таму.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата