• Со попуст
  • Неодамнешно
Грејс Фото | Nikon Intl. Nikon Coolpix P950 комплет за дигитална камера | 83x Оптички леќи за зумирање | UHD 4K30 и Full HD 60P видео | 16MP 1/2.3 BSI CMOS сензор | Екстремна брзина од 128 GB мемориска кар

Грејс Фото | Nikon Intl. Nikon Coolpix P950 комплет за дигитална камера | 83x Оптички леќи за зумирање | UHD 4K30 и Full HD 60P

 
DEN 14064.00

Количината на стоката
Това е достапна

Дигитална камера Nikon Coolpix P950 (Меѓународна верзија) 16 MP 1/23 "BSI CMOS сензор, Nikkor 83x Оптички зумирање на леќи, 24-2000mm (еквивалент на 35мм), UHD 4 K30 и Full HD 60 P видео, двојно откривање на оптички вибрации, намалување на оптички вибрации, 2,36 m-DOT OLED електронски визир, 3,2 "921 K-точки LCD монитор со вар-агол, ISO 100-6400, 7 FPS снимање, вграден Wi-Fi и Bluetooth. Карактеризирана со експанзивниот зум, Coolpix P950, од ​​Nikon, е разноврсна компактна камера која нуди уникатна мешавина на фотографии и видео способности, заедно со дофат за фотографирање дури и најоддалечени од субјектите.3" CMOS sensor features a back-illuminated design that contributes to a high degree of clarity and reduced noise to better suit working at high sensitivities and in difficult lighting conditions. Featuring a 16 MP 1/2.3" BSI CMOS sensor, the P950 е способен да реализира фотографии со висока резолуција и видео заедно со забележителна брзина и чувствителност. Дизајнот на BSI на сензорот дава намалено ниво на бучава и поголема јасност на сликата кога работите во опсегот на сензитивност на проширување на ISO 100-6400. Сензорот и експертискиот процесор исто така овозможуваат брзи континуирани фотографии да пукаат до 7 fps со целосна резолуција за да одговараат на работа со субјекти што се движат. Клучната карактеристика на P950 е нејзините импресивни леќи за зумирање од 83х, кој обезбедува огромен широк агол на супер телефото 24-2000мм еквивалентен опсег на фокусна должина. Овој опсег може ефикасно да се удвои на 166x кога се користи динамичен фино зумирање за уште поголем дострел за вистински да се изолираат тие далечни субјекти. На крајот на широк агол, леќите имаат светла дизајн f/2.8 за да одговараат на достапна светлина и двојно откривање VR, исто така, помага да се минимизира изгледот на тресењето на фотоапаратот за да одговараат на рачно снимање. LED светлото за полнење на фотографии/видео го става еквивалент на 40 вати осветлување. Има тенок дизајн со конзистентно осветлување и вграден прилагодлив затемнување. Има топла монтажа на чевли за употреба со сите камери, камери или загради и овозможува до 2 часа континуирана употреба. Дигитална камера Nikon Coolpix P950 (Меѓународна верзија) 16 MP 1/2.3 "BSI CMOS сензор, Nikkor 83x Оптички зумирање на леќи, 24-2000mm (еквивалент на 35мм), UHD 4 K30 и Full HD 60 P видео, двојно откривање на оптички вибрации, намалување на оптички вибрации, 2,36 m-DOT OLED електронски визир, 3,2 "921 K-точки LCD монитор со вар-агол, ISO 100-6400, 7 FPS снимање, вграден Wi-Fi и Bluetooth. Карактеризирана со експанзивниот зум, Coolpix P950, од ​​Nikon, е разноврсна компактна камера која нуди уникатна мешавина на фотографии и видео способности, заедно со дофат за фотографирање дури и најоддалечени од субјектите.3" CMOS sensor features a back-illuminated design that contributes to a high degree of clarity and reduced noise to better suit working at high sensitivities and in difficult lighting conditions. Featuring a 16 MP 1/2.3" BSI CMOS sensor, the P950 е способен да реализира фотографии со висока резолуција и видео заедно со забележителна брзина и чувствителност.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата