• Со попуст
  • Неодамнешно
Master Coiler Coaliling Plier | PLR-747.00

Master Coiler Coaliling Plier | PLR-747.00

 
DEN 455.68

Количината на стоката
Това е достапна

Идеално за правење јамки и калеми без да ја премачкате жицата Затегнување на удобност, високо полирани вилици од не'рѓосувачки челик. Долг 5-3/4 инчи (145 милиметри). Ви овозможува да ја држите жицата со рамна вилица додека ја вртите тркалезната вилица за да формирате јамка. Стандардна чекор-вилица за постојани јамки и калеми. Нашиот господар намоќник е безболен клешти. Развиена е да се направат јамки и калеми без да се преколи скапоцена жица што може да предизвика голема психолошка болка на корисникот, а да не спомнувам што прави на жицата. Нормални конкавни/конвексни клешти Ник Но, господарот Колелер дозволува да ја држи жицата со рамна вилица додека ја врти тркалезната вилица за да формира совршена јамка! Карактеристики : Затегнување на удобност. Високо политирани вилици од не'рѓосувачки челик. Стандардна чекор-вилица за постојани јамки и калеми. Големини на зачекори вилици : 2, 3 и 5мм. Вкупна должина 5-3/4 "(145мм). Предупредување : Рак и репродуктивна штета - www.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата