• Со попуст
  • Неодамнешно
Прекинувач за колото 1 парчиња 4 Peop 400V ~ Кутија за дистрибуција на прекинувач за воздух во домаќинството Механичка опрема Мотор Заштита од мотор 72мм

Прекинувач за колото 1 парчиња 4 Peop 400V ~ Кутија за дистрибуција на прекинувач за воздух во домаќинството Механичка опрема Мотор Заштита од

 
DEN 519.52

Количината на стоката
Това е достапна

Прекинувачи Прекинувач на прекинувач на железнички мини прекинувач 4 Пол 400 V ~ Дистрибуција на прекинувач за воздух за домаќинства Механичка опрема Мотор Заштита на мотор 72мм МекБинтродукции и сценарија : SHB6 N-63 Минијатурен прекинувач за прекинувач (DZ47 AIR) главно се користи во AC 50/60 Hz, рангирана работна напон е 230 V/400 V И подолу, номинална струја на 63 A, прекинувачот на колото главно се користи за електрични жици и опрема на згради. Заштитата на преоптоварувањето и краткиот спој се применува и за реткото работење и изолацијата на линијата. Овој производ ги исполнува барањата на стандардите како што се IEC60898 и GB10963.1parameters и Oprise Conform на стандардот : GB10963.1/IEC 60898-1 RATED напон : 230/ 400 V Акрирана струја : 6-63 СВЕТСКИ КАПАЦИЈА : 6000 ATRIP Карактеристики : C (5-10) IN, D (10-20) Инполарен број : 1 P-4 PCurrent Ограничено ниво : 3 Quick Затворен Максимален работен напон : 440 V ACIMPULSE Lifeивотот : 20,000 пати Посебна температура на околината : -30 ° C до+70 ° CSTORAGE Температура на околината : -40 C до+85 отпорност на CDAMP-HEA : Класа 2 (95% релативна влажност на 55 ° C).


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата