• Со попуст
  • Неодамнешно
Shdiatool Diamond Tile Saw Blades 7 - Инч порцеланско сечење диск тркало за керамички мермер гранит камен mидање 180мм

Shdiatool Diamond Tile Saw Blades 7 - Инч порцеланско сечење диск тркало за керамички мермер гранит камен mидање 180мм

 
DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

1 : 5 парче, дијаметар 7 инч/180мм; Дијамант висина 10мм; дебелина 1,9мм; Bore 7/8 "(22,23мм) -5/8" (15 2 : Широка примена за суво и влажно сечење плочки, керамика, порцелан, гранит, мермер, кварц, песочник, итн. 4 : Дизајн на мрежи на турбо раб на основата на сечилото е погоден за отстранување на чипови и дисипација на топлина, поголема ефикасност и побрза брзина. 5 : Дизајнот на дизајнот на јадрата на прстените и дизајнот за ладење се засилени од двете страни на сечилото на пилата за да се обезбеди стабилно сечење. 1 : 5 парче, дијаметар 7 инч/180мм; Дијамант висина 10мм; дебелина 1,9мм; Bore 7/8 "(22,23мм) -5/8" (15. 2 : Широка примена за суво и влажно сечење плочки, керамика, порцелан, гранит, мермер, кварц, песочник, итн. 4 : Дизајн на мрежи на турбо раб на основата на сечилото е погоден за отстранување на чипови и дисипација на топлина, поголема ефикасност и побрза брзина. 5 : Дизајнот на дизајнот на јадрата на прстените и дизајнот за ладење се засилени од двете страни на сечилото на пилата за да се обезбеди стабилно сечење. За производство : Shdiatool Turbo Rim Diamond Blades за мермер камен бетон asonидарски керамички плочки суво/влажно сечење количина : 5 парче 4inch Спецификација на сечилото : Дијаметар 7 "/180мм, големина на арбор 7/8" (22,23мм) со 5/8 "( 15.875мм) Адаптер за грмушка, висина на дијамант 10мм, дебелина на сегментот 1,9мм; Примена : Погодна за суво и влажно сечење керамичка плочка, мермер, гранит, вештачки камен Карактеристики : Синтерски сечила со топло притискање обезбедуваат долг работен век; сегмент на турбо раб и извадете ја прашината, затоа добијте поефикасни и подобри перформанси; користејќи висококвалитетни емери, во комбинација со научен процент за создавање, обезбедување подолг животен век; ултра-чиста, без искра, без чипови без чипс без обезбојување на топлина.


Клучни карактеристики

Diameter 7/180mm, Arbor size 7/8(22.23mm) with a 5/8 (15.875mm) Adapter Bushing,Diamond height 10mm, Segment thickness 1.9mm; :
Application:
Suitable for dry and wet cutting ceramic tile,marble, granite,artificial stone
Feature:
Hot-pressed sintered blades provide long working life;:
Turbo rim segment help to cool and bring the dust out, so get more efficient and better performance;:
Using high-quality emery, combined with scientific proportion to create, providing longer service life;:
Ultra-clean, spark-free,chip-free cuts without heat discolouration.:

Слични производи во категоријата