• Со попуст
  • Неодамнешно
überleben Kräftig Starter - Round Solid Ferro Rod - 1/2 дебел оган челик - 20,000+ штрајкови, искри до 5.500F/3000C - запалување на опстанок со шок -корми за вратот и штрајкувач на мулти -торбичка

überleben Kräftig Starter - Round Solid Ferro Rod - 1/2 дебел оган челик - 20,000+ штрајкови, искри до 5.500F/3000C - запалување

 
DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Работа за пустини - колку е поедноставно, толку подобро, идеја што ја следевме при правење на стартерот за оган на überleben Kräftig Ништо фенси, само солидна 1/2 "дебела прачка од фероцериум за да летаат искри. Можеби изгледа како преголемо, но дали е тоа лошо? што може да се пофали и со мекост и издржливост. Игнорирајте го секој оган со леснотија на која било надморска височина што се наоѓате на или во кое било време во кое се фаќате, дури и кога се влажни. Спарки со висока температура - причината зошто избирате феро прачка над стандардниот флинт е леснотијата е леснотијата е леснотијата на кои искри и што е уште поважно, за стопените тушеви до 5.000 C за да врне дожд и да се осигурате дека вашиот мандер се поставува како отсечен кога ви е најпотребно. Со Lanyard & Multi-Tool-сите прачки доаѓаат со шок-код Lanyard за повеќе опции за обезбедување и мулти-алатка од 6 функција што служи како напаѓач на директен раб, стругалка на Тиндер, скала на мапи, владетел, хексадециран клуч и што е најважно-отвор за шишиња. Достапно во 2 различни должини-огнот Крафтиг Стартерот е достапен со 2 опции со должина : 5 " / 12,7 см или 8" / 20,32 см.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата