• Со попуст
  • Неодамнешно
PG Cabin Air Filter PC5637 | Fits 2006-01 BMW X5, 2009-03 Land Rover Range Range, -14 Discovery

PG Cabin Air Filter PC5637 | Fits 2006-01 BMW X5, 2009-03 Land Rover Range Range, -14 Discovery

 
DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Филтрите за премиум чувари на кабината ги блокираат опасните честички од влегувањето во кабината на возилото додека ги чуваат патниците заштитени Ние ја зголемивме областа за филтрација во нашите филтри за кабини, без да влијаеме на слободниот проток на воздух во кабината на патниците. Компатибилен со BMW X5, Land Rover Discovery, Range Rover. Прецизно дизајнирани, инженерски и тестирани за да ги исполнат и надминуваат сите барања за филтрирање на воздухот на BMW, Land Rover OE. Едноставно замена. Вклучува упатства за замена на филтерот со лесен за следење во секоја кутија за филтрирање на воздухот во кабината за премија. Инсталацијата трае само неколку минути во повеќето автомобили. Ги заменува BMW 64 31 9 224 085, JMO000010, LR016132 филтри за воздух во кабината. Секогаш проверувајте го вклопувањето користејќи го филтерот за возило. Нашите премиум филтри блокираат 99% од честичките пред да влезат во внатрешноста на возилото преку системот за греење и климатизација. Погледнете што одговара : 2006-01 BMW X5 3.0 L 2006-00 BMW X5 4.4 L 2006-04 BMW X5 4.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата