• Со попуст
  • Неодамнешно
Моќност Стоп К2705 Предни И Задни З23 Јаглеродни Влакна Сопирачки Влошки Со Дупчат &засилувач; Дупчиња Кочница Ротори Комплет

Моќност Стоп К2705 Предни И Задни З23 Јаглеродни Влакна Сопирачки Влошки Со Дупчат &засилувач; Дупчиња Кочница Ротори Комплет

 
DEN 4748.48

Количината на стоката
Това е достапна

Керамичкото соединение Со Моќност од Јаглеродни влакна значително ги подобрува перформансите на сопирањето наспроти традиционалните керамички влошки за сопирачките Ниско сопирање на прашина потврдено преку тестови на 3-та страна на возилото во Лос Анџелес, покажувајќи во просек 30% помалку прашина наспроти ОЕ. Двослојни гумени шипки со висока температура изолираат бучава за практично тивко сопирање. Дупчат и Дупчиња перформанси ротори за максимално ладење. Тие се позлатени со цинк за максимална заштита од ' рѓа. Роторот на сопирачките, подлогата и хардверот дизајнирани да работат заедно за да ја зголемат моќта на запирање, да ја подобрат издржливоста и да ја елиминираат прашината.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата