• Со попуст
  • Неодамнешно
Simplikids upf 50+ UV Ray Sun Заштита Широка бебешка сончева капа

Simplikids upf 50+ UV Ray Sun Заштита Широка бебешка сончева капа

 
DEN 191.84

Количината на стоката
Това е достапна

100% полиестер Затворање на влечење. Заштита на сонце UPF 50+ : Нашите капини за бебиња UPF 50+ направени со полиестерска ткаенина за заштита од сонце UPF 50+ за најдобра покриеност за заштита на сонцето за бебиња, мали деца и деца од штетните зраци на Сонцето. Широк облик : Детето Сончево капаче дизајниран со широк оброк, широк флопим, нуди дополнителна заштита и ќе ги задржи децата да останат кул под сонцето/плажа/надвор. Прилагодливо : Капчињата за бебиња што може да се прилагодат на главата и лентата за брадата се прилагодуваат како што расте вашето бебе; Прилагодливата лента за брада има безбедносна карактеристика за да помогне во спречувањето на гушење. Дишете совршена капа за бебиња за вашите малечки за време на потоплите сезони. Преклопување на пакувања : Лесно е да се носи. И издржлив, лесен и преклопен дизајн го прави Toddler Sun Hat удобен и лесен за преземање на патувања. Боја : Пинк #3 Големина : 12-24 месеци Промоциите можат да варираат во зависност од бојата/големината.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата