• Со попуст
  • Неодамнешно
Микро 100 ЕМХ-001-06Х 38° Крајна Мелница Со Висока Спирала, 6 Флејта, Обложена Со Алтин, Алатка Со Цврст Карбид, 1 Дијаметар На Секачот, 1 Дијаметар На Стеблото, 5 Вкупна Долж

Микро 100 ЕМХ-001-06Х 38° Крајна Мелница Со Висока Спирала, 6 Флејта, Обложена Со Алтин, Алатка Со Цврст Карбид, 1 Дијаметар

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Геометријата на флејта 6 обезбедува одлично дејство на стрижење, што резултира со најголема димензионална точност и намалено нарушување на работното парче, особено во апликации со тенки ѕидови Овие мелници за завршување на хеликс од 38° обезбедуваат супериорна завршница на работното парче во сите апликации за мелење. Произведено во САД. Обложен Алтин за продолжен век на траење на алатот. Микро 100 ЕМХ-001-06ХАЛТИН - алуминиум Титаниум Нитрид обложен, цврст карбид, 6 флејта, 38° хеликс, централно сечење, крајна мелница. Дизајниран и дизајниран за супериорна завршница на работното парче во повеќето апликации за мелење. Погоден за мелење апликации во челик, нерѓосувачки челик и термички обработени материјали. Геометријата на флејта 6 обезбедува одлично дејство на стрижење, што резултира со најголема димензионална точност и намалено нарушување на работното парче, особено во апликации со тенки ѕидови. Произведени со блиски толеранции за да се обезбеди крајна прецизност и перформанси. Алтинските премази се со високи перформанси и разноврсни. Има повисока температура на дефект додека одржува висока цврстина на површината при покачени температури.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата