• Со попуст
  • Неодамнешно
6 ПАРЧИЊА Работно Капаче Со Копчиња И Вратоврска Со Лента За Жени, Долга Коса, Симпатична Мрзлива Цветна Шема

6 ПАРЧИЊА Работно Капаче Со Копчиња И Вратоврска Со Лента За Жени, Долга Коса, Симпатична Мрзлива Цветна Шема

 
DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

100% Полиестер Затворање на врвка. Машинско Перење. Премиум Памучен Материјал : Хируршкото капаче е изработено од висококвалитетен полиестер, кој е лесен, удобен, дише, погоден за кожата, удобен за долго носење. Со добар квалитет на печатење, по миењето, тие нема да се намалат или избледат. Копче вградената лента за пот има добра способност за отстранување на влага, избегнувајте пот да ви паѓа на очите и ве тера да се концентрирате на вашата работа. Прилагодлива големина : еластичната лента на задната страна ги прави нашите медицински капи лесни за носење и одговараат на секоја форма на глава, работната капа нема да направи да чувствувате непријатност дури и да е затегната. Нема повеќе прекин на косата за време на долги часови работа. Содржи Коса : оваа буфантна капа ја покрива косата и останува на место дури и кога сте активни и носите штит за лице.Има многу малку лизгање, без влакна што ви се лизгаат во лицето.Вие не ќе треба да се прилагоди копчиња шапка на целиот ден. Широко Примена во Нашиот Секојдневен Живот : овие печатени капачиња за чистење може да се применат во канцеларија, дома, училиште и повеќе прилики; погоден за медицинска работа или убавина, здравствена заштита, домашна работа, сликање, дограма, нега на лице, теретана, готвач, готвење итн; задолжителни турбански капачиња за спречување на нечистотија, непријатен мирис прикачен на косата и одржување на вашиот најдобар статус на работа. Нашите унисекс работни печатени капи се дизајнирани да бидат трендовски и удобни; и овие унисекс хируршки капи може да се користат како различни капи во нашиот секојдневен живот, како што се шапка за медицинска сестра, стоматолошка капа, капа за готвач, капа за убавина, капа за теретана, санитарна капа итн.; се користи на различни места, како што се болници, канцеларии, домови, училишта, спортски сали, салони за убавина итн.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата