• Со попуст
  • Неодамнешно
Три шеесет и шест жени во Бермуда голф шорцеви 8 ½ инчен инсим - Брзи суви активни шорцеви со џебови, атлетски и дише

Три шеесет и шест жени во Бермуда голф шорцеви 8 ½ инчен инсим - Брзи суви активни шорцеви со џебови, атлетски и дише

 
DEN 847.20

Количината на стоката
Това е достапна

100% полиестер Затворање на кука и очи. Технологија за влага за влага - ништо полошо од тоа да се исполни сите! Изработени со суво вклопување ткаенина, овие шорцеви го апсорбираат и испаруваат потењето со брзина на осветлување. Направено со 100% полиестер, воздухот тече лесно. Ова комбо ве одржува ладно и суво во тие топли летни денови. Спортски изглед - дами! Завршете ја облеката со нашите атлетски шорцеви. Тие се совршени за долги денови поминати на теренот за голф. Изработено со совршен инсим од 8 инчи, ќе се чувствувате уверени и ќе изгледате екстра слатко на и надвор од теренот за голф. 4 -насочна ткаенина за истегнување - до вашата игра со овој механички материјал за истегнување. Ткаенината им овозможува на нозете целосна флексибилност. Опсегот на движење е дополнително засилен со Flex страничните отвори. Овие парчиња спречуваат затегнување на шорцевите за време на замав. Двојни странични и задните џебови - штрајкувајте со поза со рака во џебот! Овие шорцеви за голф имаат две странични џебови и два џебови за мода и погодност. Совршено за држење на голф -маички, ракавица за голф или други мали предмети.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата