• Со попуст
  • Неодамнешно
SmartWool Women'sенски плус големина класичен слој за мерино волна од мерино-долг ракав

SmartWool Women'sенски плус големина класичен слој за мерино волна од мерино-долг ракав

 
DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

88% мерино волна/12% најлон Повлечете го затворањето. 4 сезонски основен слој. Пролетно скијање или летно кампување? Овој основен слој е дизајниран и за и за разноврсноста и за регулационите својства на температурата на нашата мерино ткаенина, подобрена со јадрото вртено технологија за зголемена издржливост. Плус големина - тенок вклопување. Одликувајќи се со ажурирано вклопување за подобрување на стилизирањето за голем број на форми на телото, овој основен слој за фитинг на кривата е дизајниран да се носи веднаш до кожата. Тоа е зделка за положување бидејќи времето се лади додека нуди слобода на движење. Класичен мерино во сите сезони. Совршено за 4 сезонски слоеви и секојдневна удобност, оваа ултра лесна ткаенина за перформанси ја меша основната технологија што ја зголемува издржливоста со моќноста на терморегулацијата и влагата на мерино волна. Зошто мерино волна? Потенка и помека од редовната волна, лесно е да се носи до кожата. Секое влакно транспортира пот како пареа (сами го тестиравме) и ја регулира телесната температура за да ве одржи ладно во лето и топло во зима. Функционални карактеристики. Одете далеку, чувствувајте се добро со внимателна технологија за да ве одржувате удобно да патувате - Мериут Стенд Шит е удобност и опсег на движење, додека дизајнот на ракав Raglan ја елиминира потребата за шевовите на рамото. Тоа се малите работи што ги сочинуваат големите. И, навистина треба да ги потимеме деталите за да се осигураме дека се грижиме за големата слика.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата